بررسی آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه نوشت‌افزار

بررسی آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه نوشت‌افزار

جام جم آنلاین: جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهور و به منظور بررسی مسایل و موضوعات مختلف در حوزه رسیدگی به آسیب های فرهنگی و اجتماعی در کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که شامگاه امروز(سه شنبه) به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد برگزار شد، اعضای شورا نسبت به ساخت و انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) اعلام انزجار کرده و خاطر نشان کردند: شورای عالی انقلاب فرهنگی همگام با ملت ایران، امت اسلامی و امواج انسانهای فرهیخته در جهان این حرکت زشت، خبیثانه و ددمنشانه را از سوی کسانی که ادعای آزادی دارند، محکوم می کند.

در ادامه این جلسه در حوزه مهندسی فرهنگی و رسیدگی به آسیب های فرهنگی و اجتماعی، وضعیت نوشت‌افزار، لوازم‌التحریر و اسباب بازی در کشور به منظور ارتقاء وضعیت تولید این محصولات به لحاظ کمی و کیفی و رویکردهای منطبق با ارزش‌ها و معیارهای فرهنگی و اخلاقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه درباره ساماندهی تولید نوشت افزار و اسباب بازی و ضابطه مند نمودن واردات این محصولات و نیز تقویت مجموعه های تولیدی که نسبت به رعایت معیارهای فرهنگی و اخلاقی در تولیدات خود دغدغه دارند، پیشنهاداتی ارائه و بررسی شد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر گردید بنیادی برای نظارت، برنامه ریزی، حمایت و هدایت ساخت و تولید اسباب بازی و به کارگیری نمادهای منطبق با معیارهای فرهنگی و اخلاقی در نوشت افزار تشکیل شود که تدوین اساسنامه و تعیین حدود وظایف، مسوولیت ها و اختیارات آن به جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی موکول شد.

در این جلسه، همچنین دکتر قربانعلی حقیقت دوست به عنوان رییس جدید دانشگاه بناب انتخاب شد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ