بررسی ممنوعیت خرید اجناس اسرائیلی در عدم تعهد/ایجاد گروه کاری در نیویورک

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان پس از پایان جلسه کمیته فراکسیون اجلاس عدم تعهد در جمع خبرنگاران گفت: جلسه بسیار خوبی بود و در این جلسه برای اولین بار قرار شد یک گروه کاری خاص در نیویورک تشکیل شود و در ۵ زمینه در ارتباط با مسائل فلسطین بررسی های جدی تری را صورت دهند.

وی افزود: تمام پیشنهاداتی که تا به امروز در زمینه حمایت از مردم فلسطین صورت گرفته، قرار است زمینه عملیاتی شدن پیدا کند.

به گفته صالحی ۵ زمینه مشخص شده که گروه نیویورک روی آنها کار کند.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه راه و روش ایجاد وحدت در فلسطین یکی از این زمینه ها است، بیان کرد: چگونگی استفاده از رسانه ها یکی از موضوعات دیگر است و در مورد ۳ موضوع دیگر نیز کار شده که چگونه به فلسطین کمک کنیم.

وی خاطر نشان کرد: توانمندسازی در حمایت از فلسطین و چگونگی ممنوعیت خرید اجناس ساخت رژیم صهیونیستی و به طور کلی نگاه های جدید به فشارهای بعضی از کشورها از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و قرار شد مورد بررسی قرار گیرد.

صالحی با اشاره به اینکه بعضی از کشورهای عضو نم با رژیم صهیونیستی در ارتباط هستند، گفت: به طور کلی شیوه های مختلفی که می توان به رژیم صهیونیستی فشار وارد کرد و از روند سنتی موجود جدا شد مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: در این جلسه پیشنهاداتی مطرح شد تا بتوانیم به حمایت ها از فلسطین فرم عملی بدهیم و این امر دستاورد خوبی بود که همه اعضا از آن خوشحال بودند.

به گزارش مهر، اولین جلسه کمیته فلسطین اجلاس سران جنبش عدم تعهد بعد از ظهر امروز با حضور وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد و این جلسه بیش از ۳ ساعت طول کشید که صالحی تا آخرین دقایق در این جلسه حضور داشت.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ