برف و باران در راه تهران

۰۸ام بهمن

خبرگزاری ایسنا:  مدیر کل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی کشور از بارش برف و باران در تهران و بعضی استان‌ها خبر داد.

عبدالرضا امیدوار شهری در این رابطه افزود: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه سرعت وزش باد در استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در این راستا پیش‌بینی می‌شود کە سرعت وزش باد در این مناطق به طور لحظه‌ای به ۲۵ تا ۳۰ متر بر ثانیه (۹۰ تا ۱۰۸ کیلومتر در ساعت) رسیده و به بعضی نقاط این استان‌ها به ویژه خوزستان، بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان به تاسیسات شهری، خسارت وارد ‌شود.

امیدوارشهری با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده در شمالغرب و غرب کشور بارش برف و باران را خواهیم داشت، افزود: این بارش‌ها روز دوشنبه نیمه غربی و سواحل غربی دریای خزر را دربر خواهد گرفت.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه بارش‌ها در نیمه غربی کشور تشدید شده و دامنه فعالیت سامانه نیمه شمالی بعضی مناطق مرکز و شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد کە سبب بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما در این مناطق می‌شود.

به گفته وی، روز چهارشنبه سامانه بارشی در نیمه شرقی و شمالی کشور فعال و از اواخر روز دوشنبه و روز سه‌شنبه، خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

امیدوارشهری درخاتمه درخصوص وضعیت جوی تهران در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۹ و ۱۰ بهمن ماه، اظهار کرد: روز دوشنبه برائ هوای تهران آسمانی نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و بارش برف در ارتفاعات با حداقل ۹ و حداکثر ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز سه‌شنبه با حداقل دمای ۶ و حداکثر ۹ درجه سانتیگراد ابری، همراه با بارش باران و برف و گاهی با وزش باد خواهد بود.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *