برنامه های صنعت فولاد با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، ‘ فریدون احمدی’ در این جلسه که با شرکت تعدادی از اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور برگزار شد از مدیران شرکت‌های خصوصی فولادی خواست که نظرات خود را برای تنظیم و تعادل بازار محصولات معدنی و صنایع معدنی به ویژه فولاد ارایه کنند، به‌گونه‌ای که برنامه‌های نیمه دوم سال و سال آینده با مشارکت حداکثری به اجرا در آید.

معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت همچنین گفت:‌ مأموریت ما این است که در مناطق محروم و یا با ریسک پذیری بالا سرمایه گذاری کنیم و به طور کلی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی جذاب نباشد.

وی تصریح کرد: هیچ تمایلی به بنگاه‌داری نداریم و از این پس نیز آن بخش از سهامی که در اختیار داریم را واگذار خواهیم کرد.

در این جلسه ‘علی شمس‌اردکانی’ رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران نیز خواهان محدود شدن شرایط صادرات سنگ‌آهن شد و گفت: چنانچه سنگ آهن صادراتی در داخل کشور مصرف شود ،تولید فولاد خام افزایش می یابد و همزمان واردات از بین می‌رود و از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد شد.

سپس مدیرعامل شرکت فولاد و نورد یزد اظهار داشت: با واگذاری امور تولیدی و توسعه‌ای فولاد به بخش خصوصی ، به‌ سرعت شاهد پیشرفت این صنعت در کشور خواهیم شد.

‘محمد احرامیان’ با تاکید بر این‌که تولید رقابتی مهم‌ترین عاملی است که از سوی بخش خصوصی مورد توجه قرار می‌گیرد، ادامه داد: بسیاری از معادن سنگ‌آهن که در محدوده مرکز ایران واقع شده ، قابلیت توسعه دارند که با توجه به سیاست‌های جدید می‌توان آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد.

همچنین محمدحسن عرفانیان از مدیران باسابقه فولاد ، جایگاه صنعت فولاد را به عنوان صنعتی مادر در افزایش اشتغال و درآمد مورد اشاره قرار داد و گفت: بسیاری از کشورها امور زیربنایی، ‌انرژی و به طور کلی توسعه زیربخش‌ها را با استفاده از فولاد عملی ساخته و مصرف انرژی، حمل و نقل و ساخت جاده و راه آهن را با توسعه فولاد، ‌اقتصادی کرده‌اند.

اقتصام**۹۱۸۹**۱۵۶۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۹۶۶۲


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ