برگزاری آزمون غیرمتمرکز دکتری سیاست وزارت علوم است/وجود ۴۵۰ هزار صندلی‌ خالی در دانشگاه‌ها

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ شنبه ۲۰م آبان ۹۱،

4-3.jpg

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به پیشنهاد بعضی از دانشگاهیان برای بازگشت نحوه برگزاری آزمون دکتری به شیوه سابق آن و افزایش اختیار دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکتری، گفت: سیاست وزارت علوم برگزاری آزمون دکتری به شیوه غیرمتمرکز است.

به گزارش تفسیری خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابوالفضل حسنی در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار، ۹۰ درصد مردم و دانشگاهیان معتقدند که عدالت آموزشی در روش فعلی آزمون دکتری بیشتر محقق شده است.

وی همچنین با اشاره به وجود ۴۵۰ هزار صندلی‌ خالی در کل آموزش عالی کشور، از تشکیل کمیته بررسی و تعیین سهم زیرنظام‌های آموزش عالی در بحث پذیرش دانشجو خبر داد و گفت: بحث صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها باید با درایت بیشتر بررسی شود. چراکه در حال حاضر در غیرانتفاعی‌ها و بعضی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات عظیمی به وجود آمده است، به عنوان نمونه در دانشگاه آزاد با وجود پتانسیلی که در بحث زیرساخت‌ها دارند، در بعضی واحدهابه سبب کمبود دانشجو سه طبقه واحدها بسته و تنها از یک طبقه آن استفاده می‌شود.

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: بر این اساس در نظر داریم نشستی را با روسای زیر نظام‌های آموزشی و نمایندگان آنها برگزار کنیم تا سهم هر یک از زیرنظام‌های آموزش عالی برای پذیرش دانشجو مشخص شود.

حسنی در خاتمه با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص حذف کنکور، گفت:‌ در صورت حذف کنکور باید برای بحث کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک شیوه‌نامه طراحی شود تا دانشجویان به تناسب پتانسیل و توانمندی‌های موسسه، در این مقاطع ساماندهی شوند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ