برگزاری هفتمین اجلاس کمیسیون منطقه‌ای شیلاتی در تهران

۲۱اردیبهشت،

هفتمین اجلاس کمیسیون منطقه‌ای شیلاتی با حضور هیات‌ نمایندگی کشورهای عضو، کارشناسان فائو و دبیر کمیسیون به میزبانی سازمان شیلات ایران ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگانی از کشورهای عضو از جمله عراق،کویت، عربستان سعودی،عمان، قطر و جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت می‌کنند.

همچنین نمایندگانی از کمیته شیلاتی فائو، سازمان اینفو سمک، انستیتو تحقیقات علمی کویت و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به عنوان ناظر و نیز کارشناسان بخش‌های ماهیگیری و آبزی‌پروری سازمان فائو به همراه دبیر کمیسیون در این اجلاس شرکت می‌کنند.

کمیسیون منطقه‌ای شیلاتی یکی از سازمان‌های مدیریت شیلاتی منطقه‌ای است که از سال ۲۰۰۱ میلادی با هدف حفاظت، مدیریت و بهره‌برداری اصولی از ذخایر آبزی منطقه خلیج فارس و دریای عمان ذیل ماده ۱۴ اساسنامه فائو تاسیس و کشورهای منطقه از جمله ایران از همان ابتدا به عضویت رسمی آن درآمدند.

اجلاس کمیسیون منطقه‌ای شیلاتی هر دو سال یکبار در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود و با توجه به برنامه مصوب کمیسیون در اولین اجلاس خود در عمان مقرر شد تا هفتمین اجلاس کمیسیون در سال ۲۰۱۳ میلادی در جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی شیلات ایران برگزار شود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *