بزرگداشت فردوسی دربرج میلاد تهران

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از برج میلاد تهران ، بزرگداشت فردوسی در راستای ماموریت های تازه برج میلاد در حوزه برگزاری بزرگداشت های مفاخر ایرانی، ۲۶ اردیبهشت ماه در گنبد آسمان برج میلاد تهران برگزار می شود.

در این برنامه، قرار است از مفاخر پرده خوانی، صورت خوانی و نقالی شهر تهران تجلیل به عمل آید ، همچنین اجرای نقالی و شاهنامه خوانی و سخنرانی اساتید در حوزه شاهنامه از دیگر برنامه های این بزرگداشت است.

برج میلاد تهران به عنوان نماد ملی و هویتی معاصر ایران در رویکرد تازه خود در کنار تمام کارکردهای فنی – مهندسی به یکی از مجموعه های فرهنگی هنری پایتخت تبدیل شده و بر این اساس برگزاری مفاخر بزرگ ادبی ، هنری، فرهنگی و تاریخی ، اعم از مفاخر قدیمی و معاصر را در دستور کار خود قرار داده است.

با توجه به اینکه در چند ساله اخیر همواره مشاهده شده که برخی از کشورهای همسایه در تلاش برای دستیابی به بخش هایی از جزایر ایرانی و همچنین به ثبت رساندن مفاخر بزرگ ایرانی به نام خود هستند، برگزاری بزرگداشت ها و معرفی مفاخر ایرانی باید در سطحی گسترده به یک ماموریت اصلی برای مجموعه های فرهنگی و هنری تبدیل شود.

بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گنبد آسمان برج میلاد تهران برگزار می شود.

فراهنگ ** ۹۲۵۲**۱۵۸۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۲۸۷۵۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ