بشار اسد فرمانده عملیات پاکسازی حلب

جام جم آنلاین: منابع سوری با اعلام ورود بشار اسد به حلب اعلام کردند رئیس جمهوری سوریه که شخصا بر عملیات پاکسازی شهر نظارت می کند، نمی خواهد پیش از پایان نبرد حلب به دمشق بازگردد.

منابع سوری فاش کردند بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پس از دریافت گزارشهایی که به ریاست ستاد مشترک ارتش مبنی بر دشوار بودن اوضاع شهر حلب رسیده است، به این شهر رفته است و شخصا بر روند پاکسازی حلب از وجود گروههای مسلح مورد حمایت محور غربی، عربی، ترکی صهیونیستی نظارت می کند.

این منابع گفتند با وجودی که معاونان بشار اسد تلاش کردند مانع رفتن وی به حلب شوند، اما رئیس جمهوری سوریه بر این کار اصرار ورزید و ابتدا با بالگرد در استادیوم حلب به زمین نشست و سپس با نفربرهای ارتش وارد شهر شد.

به گفته این منابع، ارتش سوریه بر سه چهارم حلب مسلط است، در حالی که گروههای مسلح موسوم به ارتش آزاد بر یک چهارم باقی مانده مسلط است و شدیدترین درگیریها پس از آن آغاز شد که رئیس جمهوری سوریه دستورات خود مبنی بر لزوم پاکسازی حلب از افراد مسلح را صادر کرد و وی شخصا فرماندهی نبرد را برعهده دارد.

این منابع به نقل از نظامیان سوری اعلام کردند لشگرهای هشتم و دهم ارتش سوریه از ادلب و دیرالزور برای یکسره کردن نبرد حلب فرا خوانده شده اند.

روزنامه الدیار نوشت حلب به دو بخش تقسیم شده است و بزرگترین درگیریها در حال حاضر در این مناطق جریان دارد.

این روزنامه افزود اسد پس از سفر به حلب، به لشگرهای پنج  و شش دستور داده است وارد کانون اصلی درگیریها شوند و واحدهای کماندویی ارتش هم در حال پیشروی هستند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ