بلندمرتبه‌سازی نیازمند زیرساخت‌های شهری است

۰۹اردیبهشت،

http://www.bananews.ir/مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران بلند مرتبه‌سازی و افزایش ساخت ساختمان‌های با تراکم بالا را بسته به نیاز محله و منطقه شهری دانست و گفت: برائ ساخت این ساختمان‌ها ابتدا باید امکانات شهری برائ این جمعیت در نظر گرفته شود چراکه در غیر این صورت به بافت شهری آسیب می‌رسد.

به گزارش فریبرز واحدی در گفت‌وگو با ایسنا دربارهٔ افزایش ساخت و سازها و بلندمرتبه‌سازی‌ها در استان تهران به عنوان پایتخت کشور بیان کرد: باید بلند مرتبه‌سازی و برج‌سازی‌ها در شهر تهران بسته به محله، منطقه و امکانات شهری اجرا شود.

وی افزود: برائ ساخت و ساز متراکم و بلند مرتبه‌سازی، ابتدا باید امکانات شهری مورد نیاز همچون معابر شهری، پارکینگ و فضای مناسب شهری، مجموعه‌های فرهنگی و … پیش‌بینی شود و اگر امکان ایجاد این فضاها باشد می‌توان بلند مرتبه‌سازی را برائ محله‌های شناسایی شده تجویز کرد.

به گفته واحدی اگر بلند مرتبه‌سازی‌ها بدون در نظر گرفتن این عوامل انجام شوند، به بافت شهری آسیب می‌زنند که دراین موارد شهرداری تهران برخورد می‌کند.

 افزایش جمعیت و روند رو به رشد مهاجرت به شهر تهران در چندسال اخیر، برج‌سازان و انبوه‌سازان را به فکر بلند مرتبه‌سازی انداخته تا افزایش واحدهای مسکونی پاسخگوی بخشی از نیاز مسکن در نقاط پرجمعیت شهر باشد اما ساخت و ساز این ساختمان‌ها برائ معابر شهری و در بعضی محله‌ها چندان مناسب نبوده و برائ بعضی دیگر از مناطق نیاز جدی محسوب می‌شود.

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ