بهترین فرصت برای خرید طلا

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:برخی کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که با توجه به ادامه روند نزولی ارزش دلار در بازارهای بین المللی اکنون بهترین زمان و فرصت برای خرید طلا به شمار می رود.

برخی کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که با توجه به ادامه روند نزولی ارزش دلار در بازارهای بین المللی اکنون بهترین زمان و فرصت برای خرید طلا به شمار می رود.

به گزارش ممتاز به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل؛ در شرایطی که به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا اجرای محرک پولی را تا اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی ادامه خواهد داد و ارزش دلار زیر فشار بیشتری قرار خواهد گرفت، خرید طلا بهترین گزینه برای سرمایه گذاران بین المللی به شمار می رود.

بر اساس این گزارش افزایش سقف بدهی های آمریکا از سوی کنگره توافقی کاملا موقت و زودگذر است و آمریکا اوایل سال آینده بار دیگر با بحران مالی دیگری روبرو خواهد شد.

تجزیه و تحلیل های آماری نشان می دهد که قیمت طلا طی سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی بیش از ۲۳۰۰ درصد رشد داشته است. قیمت طلا در ۱۲ سال قبل نیز رشد چشمگیری داشته ولی این افزایش قیمت با رشد دهه های قبل قابل مقایسه نیست.

قیمت طلا طی سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ میلادی نیز بیش از ۶۶۱ درصد افزایش داشته است. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است. تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که اگر قیمت طلا در کوتاه مدت به کمتر از ۱۲۰۰ دلار کاهش پیدا نکند، می تواند به زودی بار دیگر به سطح قیمتی بالای ۱۵۰۰ دلاری برسد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ