بهترین وقت خوردن سالاد

اسفند ۱۳۹۸
ممتاز نیوز: سالاد، از انواع سبزی‌ها و صیفی‌‌ها تهیه می‌شود و چون کم‌کالری و سرشار از انواع ویتامین‌ها، املاح و فیبر است…

 خوردن آن (به جز در موارد خاص) به همه گروه‌های سنی پیشنهاد می‌شود اما سالاد را قبل از غذا بخوریم یا بعد از غذا؟

برای پاسخ به این پرسش، باید به وزن هر کس توجه کنیم و بسیار ساده اشخاص را در ۳ گروه لاغر، متوسط و دارای اضافه وزن قرار دهیم. اشخاص دچار اضافه وزن، حتما باید سالاد را ۲۰ دقیقه قبل یا لااقل هنگام خوردن غذا میل کنند. خوردن سالاد قبل از غذا به پرشدن معده کمک می‌کند و مهم‌تر اینکه به مغز ۲۰ دقیقه فرصت می‌دهد تا متوجه شود چه خورده و چقدر خورده است زیرا واکنش مغز بسیاری از اشخاص چاق نسبت به سیری، کندتر از اشخاص لاغر و معمولی است و همین مساله سبب می‌شود بیش از حد معمول غذا بخورند. البته این اشخاص هیچ‌گاه نباید به سالاد سس یا روغن‌زیتون بزنند و می‌توانند کمی ‌فلفل‌قرمز تند، آبلیمو یا آبغوره به آن اضافه کنند. فلفل ۱۲ تا ۱۳ درصد سوخت‌و‌ساز سلول‌ها را بالا می‌برد و سبب سوزاندن چربی‌های بدن می‌شود.

افراد لاغر، باید سالاد را تا یکی، دو ساعت بعد از اتمام غذا میل کنند تا جلوی اشتهایشان گرفته نشود. آنها می‌توانند روی سالاد مقداری سس و روغن زیتون بریزند.

فقط اشخاصی با اندام متناسب مجازند سالاد را در هر زمانی که خواستند (قبل، همراه با غذا یا بعد از آن) میل کنند اما هیچ‌کس نباید سالاد را به‌عنوان یک وعده غذایی اصلی به شمار آورد چون به هیچ‌وجه جایگزین غذا نیست و با کالری اندک و مقدار ناچیز قندش، بدن را دچار کمبود مواد غذایی و فرد را نسبت به خوردن حریص‌تر و درنتیجه چاق‌تر می‌کند. البته بعضی اشخاص به سالاد، سویا، فیله مرغ، تن ماهی، حبوبات، جوانه‌ها و مخلفات دیگر اضافه می‌کنند ولی نام چنین مخلوطی دیگر سالاد نیست و می‌توان آن را به جای شام استفاده کرد.
منبع:‌ هفته نامه سلامت

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ