بهره‌برداری از اولین پارک حیات وحش خصوصی خاورمیانه در نیشابور

دیده بان حقوق حیوانات: مالک و مدیر اولین پارک حیات وحش خصوصی خاورمیانه، گفت: اولین پارک خصوصی خاورمیانه و کشور با اعتبار۲۱ میلیارد ریال در نیشابور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حصاری امروزهشتم شهریورماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: پارک طبیعی حیات وحش “چشمه خسرو” نیشابور با وسعت ۵۰ هکتار در فاصله حدود ۴۰ کیلومتری شرق این شهرستان و در مجاورت روستای چشمه خسرو در حاشیه جاده نیشابور به مشهد قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این پارک در فاز اول تعداد ۲۵۰ حیوان، جانور و پرنده از ۲۳ گونه مانند انواع مارهای زنده سمی، پرندگان شامل کبک، قرقاول، طاووس و انواع طوطی‌ها و برخی حیوانات دیگر از جمله شتر، بز، قوچ، آهو و میش را نگهداری می‌کند.

او گفت: سعی شده تا با راه‌اندازی موزه حیوانات تاکسیدرمی شده و بخش فسیل‌شناسی، بعد علمی و آموزشی این مجموعه را به‌ ویژه برای دانش آموزان و زیست‌شناسان نیز تقویت کند.

وی با بیان اینکه در این مجموعه اتاق قرنطینه حیوانات نیز در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در فاز اول امکان پرورش برخی حیوانات از جمله سگ، مار و موش در این پارک به صورت طبیعی وجود دارد.

این فعال بخش محیط‌ زیست نیشابور، زیستگاه حیات وحش ویژه پستانداران این پارک را به مساحت ۹ هکتار عنوان کرد و افزود: در روزهای تعطیل نیز مردم نیشابور و مسافرانی که به این شهرستان می‌آیند می‌توانند با حضور در فضای دو هکتاری دریاچه مصنوعی این پارک ماهیگیری کنند.

حصاری به دیگر بخش‌های این پارک نظیر دو برج نور، سه آبشار و آب‌نما، برج کبوتر، رستوران و سردخانه اشاره کرد و از امکان اقامت مسافران و گردشگران در ۱۵ سوئیت احداثی در دامنه تپه‌های موجود در این پارک خبر داد.

او خاطرنشان کرد: در صورت نیاز به اجرای فازهای بعدی توسعه، امکان افزایش مساحت این پارک تا ۲۵۰ هکتار نیز فراهم است.

وی درباره راه‌اندازی باغ پرندگان نیز گفت: قرار است باغ پرندگان فعلی این پارک که در مرحله آزمایشی است، از ۱۵۰ متر به دو هکتار افزایش یابد.

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. یک طرفدار محیط زیست گفت:

    با سلام یک سوال از مسوول پارک حیات وحش چرا با بی توجهی خودتان تعداد زیادی حیوان زبان بسته د ر پارک حیات وحش تلف شدن که انهارا تاکسیدرمی کرده اید ؟دوما چرا سایت خود پارک که روی کارت ویزیت چاپ کرده اید در گوگل معرفی نشده و از سال به روز رسانی نکرده اید ایا در کار خود مشکلی هست یا ریگی به کفشتان ؟

    لطفا این را این تشار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ