بیانیه شورای اصناف در محکومیت وقایع روز گذشته بازار

Amir Pourmand-8-57.jpg

مشاور رییس شورای اصناف کشور با بیان اینکه اصناف بیش از ۶۴ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده و در ولایتمداری اصناف شکی وجود ندارد، تاکید کرد: نوسانات ارز مشکلی نیست که با آشوب و اخلال‌گری با آن برخورد کنیم بلکه ما معتقدیم بازار ارز باید کنترل شود منتهی این یک مشکل اقتصادی است، در حالی که عده‌ای آشوبگر آن را به سمت سیاسی می‌برند.

حسین اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: عده‌ای اخلال‌گر که به دنبال از بین‌بردن امنیت و آرامش در کشور هستند و هیچ‌ کدام از اصناف نبوده بلکه به دنبال سوژه‌سازی برای رسانه‌های خارجی هستند روز گذشته واحد‌های صنفی از جمله بنکداران پارچه، طلافروشان و یا نوشت‌افزاران را تهدید کردند که اگر مغازه‌های خود را تعطیل نکنند آنها را به آتش می‌کشند.

وی افزود: این گروه که مشخص نبود به کدام جناح وابسته هستند، گفتند که باید در میدان اعدام تجمع کنند و رفتارهای‌ آنها باعث شد که عده‌ای که به دنبال فرصت و سوء‌استفاده هستند نیز به دنبال آنها راه بیفتند و امنیت و بازار و رسته صرافان را بهم ریختند، منتهی این کار دوام زیادی نداشت و با ورود نیروی انتظامی در مسیر فردوسی یکسری از واحد‌های صنفی مغازه‌های خود را باز کردند.

مدیرکل روابط عمومی شورای اصناف با تاکید بر این‌که این عده به هیچ عنوان از اصناف نبودند و با گزارش‌هایی که از فعالان صنف فرش، بنکداران پارچه، طلا و یا نوشت‌افزار که در راهپیمایی ناظر بودند به دست آوردیم، همه اظهار داشتند که هم صنفانشان از ترس این‌که مغازه‌هایشان به آتش کشیده نشود اقدام به بستن مغازه‌هایشان کردند ولی با همسویی با این عده اخلالگر نبودند.

اسدی با بیان اینکه روز شنبه تمام واحد‌های صنفی فعال است، گفت: شورای اصناف این حرکت را که حرکت سیاسی و وابسته است را به شدت محکوم می‌کند، البته این را هم بگویم ما در مورد مسائل اقتصادی حرف و مشکل داریم ولی نه به قیمتی که با آبروی نظام و کشور بازی کنیم و باز نیز تصریح می‌کنم که این عده اخلالگر به هیچ عنوان از بازاریان نبودند و اصناف همیشه از صادق‌ترین و وفادار‌ترین قشری بوده و هستند که در نظام فعالیت می‌کنند.

بیانیه شورای اصناف

در همین زمینه شورای اصناف کشور در بیانیه‌ای حرکت گروهی اخلالگر که با اهداف خاص برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام به تعطیلی بازار کردند را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اصناف کشور همیشه ولایت مدار بوده و وابسته به ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود و چنین حرکت‌هایی را که باعث سلب امنیت و آرامش جامعه می‌شود محکوم کرده و ناپسند می‌داند.

حرکت امروز عده‌ای سودجو و ضد امنیت و آرامش کشور هرگز از اصناف ولایت مدار نبوده زیرا بازاریان و اصنافیان با تقدیم ۶۴ هزار شهید در دوران دفاع مقدس وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام راحل و رهبری و ارزش‌های انقلاب نشان داده‌اند.

تعدادی از روسای اتحادیه‌های صنفی که ناظر این حرکت‌ها بودند گواهی دادند که این افراد هرگز صنفی نبودند و تنها قصد داشتند امنیت بازار را به هم بزنند و آب در آسیاب دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بریزند.

شورای اصناف کشور نه تنها این حرکت را خارج از دایره اصناف می‌داند بلکه اعلام می‌کند اخلالگران با این حرکت‌ها هرگز نمی‌توانند ذره‌ای از ارزش‌های انقلاب و اهداف مقدس بازاریان و اصناف به انقلابشان بکاهند.

جامعه صنفی کشور ضمن محکوم کردن مجدد این حرکت، تاکید می‌کند که بازاریان و صنوف کشور از امین ترین و صادقترین افراد به انقلاب و نظام بوده و هرگز اجاره نخواهند داد مشتی فرصت طلب ضد دین و کشور بخواهند با آبرو و اعتبار بازار و اصناف بازی کنند و از طرفی به بهانه خوش خدمتی سوژه‌ای برای رسانه‌های استکبار جهانی درست کنند.

آنچه در بازار و اطراف آن صورت گرفت تنها کار گروهی اخلالگر غیر صنفی بود که سعی کردند یاری رسان استکبار جهانی در این شرایط حساس کشور باشند ولی غافل از اینکه اصناف وفادارترین افراد به انقلاب و رهبری هستند.

شورای اصناف کشور از تمامی اصناف و بازاریان ولایت مدار می‌خواهد که برای پاسخ دادن به حرکت این گروه اخلالگر و همچنین ناامید کردن دشمنان ایران اسلامی در حالی که روز پنجشنبه بازار تهران همیشه به حالت نیم تعطیل است، روز شنبه در واحدهای صنفی خود حضور داشته و پاسخی دندان شکن به افراد اخلالگر و دشمنان ایران اسلامی بدهند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ