بیش از ۳۰ درصد تولیدات علمی کشور متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران است

0266.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ۷۵ درصد از ۱۰۰ نفر اول کنکور سراسری امسال، دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای تحصیل انتخاب کرده‌‌اند، اظهار کرد: هم‌اکنون بین ۳۰ تا ۴۰ درصد تولیدات علمی کشور که در مجله‌های معتبر بین‌المللی ارائه می‌شوند، مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر باقر لاریجانی در مراسم افتتاحیه غرفه پرفسور سمیعی در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی با بیان اینکه علی‌رغم چالش‌های متعددی که پیش روی دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دارد از فرصت‌ها به نحو احسن استفاده کرده و به موفقیت‌هایی نیز دست یافته‌ایم، اظهار کرد: شاید مهم‌ترین علت کسب موفقیت‌های پیاپی دانشگاه علوم پزشکی تهران، وجود اساتید گرانقدری باشد که تجربیات خود را خالصانه در اختیار دانشجویانشان قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور مشغول تربیت دانشجویان هستند، اما خوشبختانه این مجموعه با ۲۰۰۰ عضو هیات علمی، بیشترین نقش را در آموزش پزشکی داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ۷۵ درصد از ۱۰۰ نفر اول کنکور سراسری امسال دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، اظهار کرد: امید است با تلاش ما فارغ‌التحصیلان خوبی به حوزه سلامت تحویل دهیم.

لاریجانی افزود: همچنین ۵۵ درصد رتبه‌های اول تخصص و فوق تخصص مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده‌اند و این نشان می‌دهد روند آموزش در دانشگاه علوم پزشکی تهران خوب است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته رتبه اول در میان دانشگاه‌های کشور از آن دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده است، اظهار کرد: تنها علت این امر را می‌توان در این موضوع جست که ما به اساتیدمان بیش از هر چیز دیگری بها می‌دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: بیش از یک قرن از عمر دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گذرد و اگر بخواهد سرپا بماند، بایستی نوآوری را سرلوحه قرار دهد. به طور حتم دانشگاه با نگاه نوآورانه به آموزش و پژوهش، آینده درخشانی را رقم خواهد زد.

به گفته لاریجانی، هم‌اکنون بین ۳۰ تا ۴۰ درصد تولیدات علمی کشور که در مجله‌های معتبر بین‌المللی ارائه می‌شوند، مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *