بیائید در سال نو جامعه را به مکانی بهتر برای کودکان تبدیل کنیم

۲۷م اسفند ،
ممتاز نیوز :مهتاب کرامتی  سفیر حسن نیت یونیسف ایران، طی یک پیام نوروزی ار مردم خواست برنامه های امسال خود را به این اختصاص دهیم که جامعه و محیط اطرافان را به مکانی بهتر برای کودکان تبدیل کنیم .

به گزارش ممتاز نیوز وی در ادامه افزود :« در این روزها که به استقبال نوروز می رویم، مایلم سال نو را به تک تک مردم ایران زمین به خصوص کودکان و خانواده هایشان تبریک بگویم.»

نوروز یعنی روز از نو، یعنی زمانی که طبیعت از نو آغاز می گردد و ما نیز آغازی دوباره خواهیم داشت. بیایید از اکنون که برای قول و قرارهای سال نو خود و تغییراتی که همواره در ذهن داشته ایم، نقشه می کشیم،  آنها را به کودکان اختصاص دهیم و جامعه و محیط اطراف مان را به مکانی بهتر برای کودکان تبدیل کنیم.

در طول نوروز ما بیشتر از هر زمان دیگری به سفر می رویم، به خصوص سفرهای جاده ای. می خواهم از همگی شما خواهش کنم تا هر آنچه در توان دارید برای در امان نکه داشتن کودکان و نوجوانان  از خطرات جاده ای انجام دهید.

هیچ کس عمدا زندگی فرزندش را به خطر نمی اندازد، اما در بسیاری از موارد، رانندگی اشتباه و عملکردهای غلط در جاده ها، زندگی کودکان عزیزمان را به خطر می اندازد. ما باید این عملکرد های غلط را بشناسیم تا بتوانیم از کودکانمان محافظت کنیم.

باید مطمئن شویم که هیچ نوزاد و کودک زیر ۱۲ سالی در صندلی جلو ماشین نمی نشیند. باید مطمئن شویم این کودکان، بسته به سنشان در صندلی عقب و باکمربندایمنی یا در صندلی کودک به شیوه ای کاملا ایمن  قرار می گیرند.

به هیچ وجه نباید کودک خود را در آغوش گرفته و در صندلی جلوی ماشین بنشینیم. مهم تر آنکه هیچ کس نباید هنگام رانندگی کودک خود را روی پایش بنشاند.

از نشاندن نوزادان و کودکان بر روی موتور سیکلت جدا اجتناب کنیم. راکبین موتور سیکلت باید کلاه ایمنی داشته باشند و از خود محافظت کنند.

کودکان با تقلید کارهای ما بیشتر می آموزند تا با گوش دادن به حرف های ما. سعی کنیم  هر روز و هر لحظه الگوهای خوبی برای کودکانمان باشیم. این کار آسانی است: تنها باید هنگام رانندگی آرام برانیم، صبور باشیم و با بستن کمربند ایمنی از همه سرنشینان خودرو محافظت کنیم.

بدین ترتیب با رانندگی  ایمن و مسوولانه به کودکانمان می آموزیم چطور در آینده جوانان و رانندگانی مسوول باشند.

بیایید نوروز  امسال تعطیلاتی عاری از تصادف داشته باشیم

سال نو و نوروز مبارک باشد.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ