بیمه طلایی بازنشستگان در دستور کار

۰۶م اسفند ،

بینا- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور همسان سازی و رفع مشکلات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین بیمه طلایی این اشخاص جلساتی با هیات امنای تامین اجتماعی برگزار شده و این موارد در دستور کار قرار دارد.
به گزارش بینا، اسدالله عباسی در مراسم بازدید از صندوق بازنشستگی کشوری که صبح روز یکشنبه برگزار شد افزود: در حال حاضر دو میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته کشوری تحت پوشش بیمه تکمیلی و همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار دارند.
وی تاکید کرد: به منظور حمایت و افزایش رفاه بازنشستگان کشوری اقدامات خوبی انجام شده به طوری که پرداخت هزار میلیارد تومان از مطالبات بعد از ۱۰ سال از جمله این موارد بوده است.
سرپرست وزارت رفاه گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان باقی مانده که در قالب بورس به آنها پرداخت خواهد شد و به این منظور نیز جلساتی برگزار شده و پرداخت مابقی مطالبات آنها در سال آینده در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین در خصوص حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری گفت: اکنون کف حقوق این اشخاص ۴۰۰ هزار تومان و میانگین آن نیز ۷۵۰ هزار تومان است و همچنین تعدادی از بازنشستگانی که عضو هیات علمی دانشگاه ها و یا قضات می باشند سقف حقوق ۷ میلیون تومانی را دریافت می کنند.
عباسی در مورد میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده نیز گفت: تاکنون جلساتی در این خصوص تشکیل شده  و فردا نیز جلسه ای با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان تشکیل خواهد شد و به طور حتم تا قبل از پایان سال میزان افزایش حقوق ها مشخص و اعلام خواهد شد.
وی از پرداخت بن کارت های ویژه مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات نیازمندان از سوی نهادهای حمایتی بن کارت هایی برائ آنها در نظر گرفته شده است که به زودی در اختیارشان قرار می گیرد.
سرپرست وزارت رفاه در مورد بیمه طلایی و رفع مشکلات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز به خبرنگار مهر گفت: در این خصوص تا کنون چندین جلسه با هیات امنا و هیات مدیره سازمان برگزار شده و جلساتی نیز در آینده برگزار خواهد شد به طوری که قصد داریم مشکلات بیمه تکمیلی این اشخاص را برطرف نماییم.
به گفته وی به زودی تصمیماتی با حضور اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در مورد بازنشستگان این سازمان اتخاذد می گردد که در تمامی رفع مشکلات و افزایش سطح رفاه این اشخاص مدنظر قرار دارد و شاید بیمه طلایی نیز یکی از این راهکارها باشد.
عباسی همچنین در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز به خبرنگار مهر گفت: همسان سازی حقوق این اشخاص در دستور کار و برنامه های ما قرار دارد به طوری که در این خصوص جلساتی برگزار و تصمیم نهایی اعلام می گردد.
وی در مورد تعیین رئیس سازمان بیمه سلامت نیز گفت: حکم سرپرستی عمادی در سازمان بیمه سلامت تا ۱۵ اسفند ماه بوده است و تا هفته آینده رئیس این سازمان معرفی خواهد شد و احتمال اینکه خود عمادی به عنوان رئیس معرفی شود نیز وجود دارد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ