بیوفایی خریداران خودرو به برندها

۲۷ آبان ،

بیوفایی خریداران خودرو به برندها

عصر خودرو : خریداران خودروی آمریکا به برندها وفادار نمی مانند. نظرسنجی بخش خودرویی شرکت IBM از ۲۰۲۹ نفر در ماه اکتبر نشان داد بیش از سه چهارم خریداران که حداقل دو خودرو دارند گفته اند خودروهای آنها از یک برند نیست.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از دترویت فری پرس، خودروسازان میلیاردها دلار صرف نگه داشتن مشتری های فعلی و به دست آوردن مشتری های تازه می کنند. ایده ال همه خودروسازان این است که خریداران اولین خودروی خود را از برند آنها خریداری کنند و به همان برند وفادار بمانند و خودروهای گران تر از همان برند را ترجیح دهد. همیشه فرض بر این بوده که نگه داشتن یک مشتری وفادار کم بها تر از متقاعد کردن خریداران تازه است. اما تحقیقات تازه نشان می دهد که وفاداری به برند رنگ باخته است.
نظرسنجی بخش خودرویی IBM نشان داد که خودروسازان باید سخت تر کوشش کنند تا مشتری های کنونی خود را راضی نگه دارند چون ۴۷ درصد از خریداران به پیشنهاد خانواده و دوستان خود عمل می کنند. مخصوصاً مصرف کنندگان ۱۸ تا ۳۴ سال یعنی نسل آشنا با کامپیوتر و اینترنت بیشتر از آمریکایی های قدیمی نسبت به برندها بی وفایی نشان می دهند.
جالب این جا است که ۶۳ درصد افراد بدون گردآوری اطلاعات از اینترنت، یکراست به نمایشگاه های خودرو مراجعه می کنند. و ۴۲ درصد از خریداران کمتر از ۵ ساعت برائ گردآوری اطلاعات صرف می کنند. ۴۰ درصد از خریداران در همان نمایشگاه اول خرید می کنند. از هر ۵ نفر فقط یک نفر به خود زحمت تست جاده می دهد. ۲۸ درصد هم فقط یک دور با خودرو می زنند و تصمیم می گیرند.
این روزها در آمریکا مقوله ایمنی تأثیر بسیاری روی فروش خودرو دارد. همچنین مشتریان خودرو به خودروهایی علاقه نشان می دهند که در کنار کیلومتر شمار، اخطارهای مربوط به تشخیص عیب و سرویس های دوره ای و به طور کلی نیازهای نگهداری از خودرو به راننده گوشزد می شوند. تا سال ۲۰۲۰ فناوری های مکان یاب و جهت یاب و بازار اطلاعات از راه دور telematics به سکه رایج تبدیل خواهد شد.

شنبه ۲۷ آبان   ۱۴:۵۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ