تأثیر منفی هلدینگ فارس و دیگر بزرگان بازار بر شاخص

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۶۳ واحدی به ۷۲ هزار و ۷۷۸ واحد رسید که هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و دیگر بزرگان بازار بیشترین تأثیر منفی را داشتند.

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به روند نزولی خود ادامه داد و امروز هم با ثبت ۱۶۳ واحد منفی به رقم ۷۲ هزار و  ۷۷۸ واحد رسید.

این روند نزولی با تأثیر منفی شرکت‌های بزرگ بازار رقم خورد به طوری که صنایع پتروشیمی خلیج فارس ۲۹ واحد، بانک صادرات ایران ۲۵ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر ۱۲ واحد، توسعه معادن و فلزات ۱۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان ۱۱ واحد، گروه مپنا ۱۰ واحد، ملی صنایع مس ایران ۷ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان ۶ واحد به ترتیب بیشترین تأثیر منفی را بر بازار داشتند.

بر اساس این گزارش روز گذشته هم شاخص با افت ۳۷۰ واحدی همراه شد که در این روز هلدینگ فارس، ایران خودرو و گروه مپنا بیشترین تأثیر منفی را داشتند.

در بازار امروز نمادهای درخشان تهران، قند نیشابور، فنرسازی خاور، پارس خزر، معادن منگنز ایران، افست، لنت ترمز و پارس الکترونیک بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند اما کاشی پارس، لامیران، قند مرودشت، پشم شیشه، صنایع خاک چینی، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و سرمایه‌گذاری اعتبار با افت ۴ درصدی قیمت به کار خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش، شاخص کل فرابورس هم با روندی نزولی به ۸۰۸ واحد رسید که پتروشیمی جم، بانک ایران زمین، نفت پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس بیشترین تأثیر منفی را داشتند.

در این بازار اوراق تسهیلات خرید مسکن با وجود بازار رکودی و افت قیمت در اکثر بازارها با روندی رو به رشد به محدوده ۹۵ هزار تومان رسید.

— .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ