تأکید لاریجانی و نبیه‌بری بر گسترش روابط ایران و لبنان

۹۱/۰۹/۰۳ – ۲۱:۰۲

شماره: ۰۹۰۳۰۰۰۶۴۱

نسخه چاپیارسال به دوستان

در نشست خبری مشترک مطرح شد

تأکید لاریجانی و نبیه‌بری بر گسترش روابط ایران و لبنان

خبرگزاری ممتاز نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس لبنان در یک نشست خبری مشترک بر گسترش روابط تهران و بیروت تأکید کردند.

خبرگزاری ممتاز نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، تأکید لاریجانی و نبیه‌بری بر گسترش روابط ایران و لبنان

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به بیروت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش با محمد نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیدار و دربارهٔ مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

لاریجانی پس از این دیدار با حضور در یک نشست خبری مشترک با همتای لبنانی خود گفت: بنده در دیدار با برادر عزیزم جناب نبیه بری دربارهٔ مسائل مختلف منطقه‌ای گفت‌وگو کردم.

وی با بیان اینکه پیروزی مردم غزه بر رژیم صهیونیستی یکی از مهم‌ترین مباحث منطقه‌ای است، افزود: پیروزی مردم بر رژیم صهیونیستی افتخاری برائ همه مسلمانان بود و البته ملت لبنان در جنگ ۳۳ روزه راه را برائ مقاومت گشود به طوری کە در جنگ ۲۲ روزه نیز فلسطینی‌ها در مقابل صهیونیست‌ها مقاومت کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به حمایت از مقاومت در منطقه افتخار می‌کند، گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال ماجراجویی در منطقه است کە ما باید در این زمینه هوشیار باشیم.

لاریجانی با انتقاد از مواضع بعضی کشورهای اسلامی در قبال فلسطین، تصریح کرد: حرف‌های درست و ژست سیاسی مشکل مردم فلسطین را حل نمی‌کند. مردم فلسطین علاقه‌مند می باشند کشورهای اسلامی به آنها کمک واقعی کنند.

وی اظهار داشت: ما با افتخار اعلام می‌کنیم کە در کنار مردم فلسطین و لبنان هستیم و در جبهه مقاومت از همه کشورهایی کە در این جبهه باشند حمایت خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در دیداری کە با آقای نبیه بری داشتم دربارهٔ مباحث منطقه‌ای گفت‌وگو کردم کە این مباحث حول و حوش راهکارهایی برائ ثبات بیشتر در منطقه بود. چراکه متأسفانه در دهه اخیر عده‌ای در منطقه سنگ می‌اندازند تا مشکل درست کنند آن وقت است کە عقلا باید جمع شوند تا مشکل را حل کنند.

لاریجانی در پایان سخنانش در نشست خبری مشترک با همتای لبنانی خود گفت: با توجه به بیداری اسلامی در منطقه و حرکت‌هایی کە شاهد آن هستیم ما رویه منطقه را در مسیر بیداری اسلامی مثبت ارزیابی می‌کنیم.

محمد نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز در این نشست خبری با تشکر از لاریجانی و هیئت پارلمانی به سبب قبول دعوت برائ سفر به این کشور گفت: دولت ایران و آقای لاریجانی در هر جایگاهی و هر شرایطی از ملت و دولت لبنان حمایت کرده‌اند و جا دارد کە از مواضع دولت ایران در حمایت از لبنان تشکر کنم.

وی با تأکید بر افزایش ارتباط ایران و لبنان، ابراز امیدواری کرد کە روابط ایران و لبنان در جهت گسترش روابط باشد.

به گزارش فارس قرار است علی لاریجانی در ضیافت شام محمد نبیه بری رئیس مجلس لبنان شرکت کند.

انتهای پیام/

This ماخذ: خبرگزاری فارس — .. ..


بازبازنشر: پورتال خبری ممتازنیوز momtaznews.com » سیاسی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ