تاریخ اولین نمایش فیلم اصغر فرهادی

۱۹اردیبهشت،

ممتازنیوز: فیلم «گذشته» تازهترین ساخته‌ی اصغر فرهادی روز هفدهم می (جمعه ۲۷ اردیبهشت) در بخش رقابتی جشنواره‌ی «کن» به روی پرده می رود.

به گزارش ایسنا  جدول نمایش فیلمهای حاضر در شصت و ششمین جشنواره فیلم کن انتشار یافت که طبق آن فیلم «گذشته» ساخته‌ی تازه اصغر فرهادی روز هفدهم می (۲۷ اردیبهشت) در بخش رقابتی جشنواره کن نمایش خواهد داشت.

فیلم «گذشته» پس از فیلم افتتاحیه «گتسبی بزرگ» ساخته «باز بوهرمان»، فیلم «جوان و زیبا» از «فرانسوا اوزون» و فیلم «هلی» ساخته «آمت اسکالانته» به عنوان چهارمین فیلم بخش رقابتی به روی پرده خواهد رفت.

در خلاصه داستان «گذشته» آمده است: « احمد (علی مصفا) ۴سال پس از جدایی از همسر فرانسوی‌اش به در خواست او راهی پاریس می‌شود تا مراحل اداری طلاقشان را طی کرده و ثبت کنند. او در مدت اقامت کوتاهش متوجه آشفتگی «لوسی» دختر همسر سابقش می‌شود. تلاش او برای کمک به «لوسی» پرده از رازی در قبل بر می‌دارد.»

«گذشته» قرار است در هفته‌ی اول (اواخر اردیبهشت ماه) در جشنواره‌ی کن به نمایش درآید و همزمان در اروپا اکران عمومی می‌شود و علی سرتیپی پخش‌کننده ایرانی فیلم هم امیدوار است،شرایط اکران آن را در خرداد ماه در ایران فراهم کند.

به گزارش ایسنا، علاوه‌بر «برنیس بژو» (بازیگر نامزد اسکار و گلدن‌گلوب و برنده‌ سزار) و همچنین «طاهر رحیم» (برنده جایزه سزار)، بازیگران دیگری چون «علی مصفا»، «پائولین بورلت»، بازیگر بلژیکی فیلم معروف «زندگی صورتی»، «الیس آگویس»، «ژان جستین» ،«سابرینا وازانی» و«بابک کریمی» در این فیلم، مقابل دوربین محمود کلاری رفته‌اند.

شصت و ششمین دوره جشنواره کن از روز پانزدهم می (بیست و پنجم اردیبهشت) آغاز به کار می‌کند. 


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ