تاریخ دریافت کارت، برگزاری آزمون و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشدتاریخ انتشار: ۳۰ April 2016 | 3:20 pm

دریافت کارت و برگزاری آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت در آزمون ارشد از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ قابل دریافت است و این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت برگزار می‌شود.

جزییات برگزاری آزمون ارشد ۹۵  

حسین توکلی اظهار داشت:‌ آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کدرشته امتحانی و ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود، ثبت‌نام برای شرکت در ۱۳۶ کدرشته امتحانی از ۱۴۳ کدرشته امتحانی منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش صورت می‌گیرد و ثبت‌نام و برگزاری آزمون ۷ کدرشته امتحانی دیگر از ۱۴۳ کدرشته به صورت جداگانه و از سوی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و با هماهنگی سازمان سنجش انجام می‌شود.

وی افزود: برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و نخستین مرحله آزمون بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برای ثبت‌نام اقدام کردند و از میان آنها تعداد ۶۸ هزار و ۵۰۳ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در کدرشته امتحانی دوم علاوه بر کدرشته امتحانی اول اعلام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ با توجه به اینکه آزمون هر کدرشته امتحانی به طور جداگانه و در یک جلسه برگزار می‌شود و هر داوطلب برای حضور در هر کدرشته باید پرینت کارت همان آزمون را داشته باشد برای داوطلبانی که علاوه بر کدرشته اول، علاقمندی خود را به شرکت در کدرشته امتحانی دوم نیز اعلام کردند دو کارت ورود به آزمون صادر شده است. بنابراین با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده که ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ نفر است و آمار علاقمندان به کدشته امتحانی دوم که ۶۸ هزار و ۵۰۳ نفر است، برای برگزاری آزمون، تعداد ۸۲۹ هزار و ۶۱۹ کارت صادر می‌شود.

توکلی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش پیرامون نحوه دریافت کارت شرکت در‌ آزمون و برگ راهنمای مربوط و همچنین تاریخ، محل و نحوه برگزاری آزمون از روز دوشنبه (۶ اردیبهشت) در سایت سازمان سنجش منتشر شده و در روز ۱۳ اردیبهشت نیز در نشریه پیک سنجش منتشر خواهد شد.

 13 تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دریافت کارت شرکت در آزمون ارشد

وی گفت:‌کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند حداکثر تا روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای دریافت پرینت کارت شرکت در‌ آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

توکلی ادامه داد:  بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده،‌ آزمون دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و اولین مرحله آزمون بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه ۱۶ و جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش عنوان کرد: آغاز فرایند برگزاری این آزمون صبح‌ها از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و بعدازظهرها از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه انجام می‌شود و درب حوزه‌های امتحانی نیز رأس ساعت ۷ صبح و ۱۴ بسته می‌شود.  بدیهی است پس از بسته شدن درب سالن‌های امتحانی از ورود داوطلبان به حوزه‌های برگزاری آزمون ممانعت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات تستی و درج آن در پاسخنامه منحصراً باید از مداد سیاه نرم پررنگ استفاده کنند، گفت: داوطلبان با توجه به رشته امتحانی خود لوازم مورد نیاز مانند سنجاق، مداد پاک‌کن، مداد تراش، مداد سیاه نرم به همراه داشته باشند و پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار را نیز ارائه کنند.

توکلی ادامه داد: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی مانند ساک دستی، کیف دستی، پیجیر، تلفن همراه یا هرگونه وسایل ارتباطی الکترونیکی، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب و نظایر آن خودداری کنند. زیرا به همراه داشتن هر کدام از این وسایل به عنوان تقلب و تخلف تلقی شده و با داوطلب خاطی برابر آیین‌نامه تقلب و تخلف سنجش و آموزش کشور برخورد می‌شود.

 زمان اعلام نتایج

وی درخصوص اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمام داوطلبان نیمه خرداد سال ۹۵ منتشر می‌شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند باید بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در نیمه خردادماه سال ۹۵ برای انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از کدرشته امتحانی مجاز یا کدرشته‌های امتحانی مجاز اقدام و کدرشته‌محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: اطلاعیه مربوط به معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته محل‌های بورسیه یا شرایط خاص، زمان انجام مصاحبه یا آزمون کدرشته‌های دارای آزمون تشریحی یا پروژه نیز در نیمه اول تیرماه اعلام می‌شود. پس از گزینش نهایی فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در دهه دوم شهریورماه منتشر می‌شود.

 

منبع: تسنیم

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ