تاریخ زنده سیاسی کشور باید بدون تحریف و منطبق بر واقعیت‌ها بیان شود

۲۶فروردین۱۳،

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان «تاریخ زنده سیاسی کشور» یاد و بر لزوم تبیین این بخش از تاریخ «بدون تحریف» و بر اساس واقعیت‌ها، تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاسیممتازنیوز، کارگردان، تهیه‌کننده و جمعی از بازیگران مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» که در رسانه ملی در حال تولید است، امروز دوشنبه با آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با ابراز خرسندی از ساخت مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» که به وقایع و حوادث تاریخ سیاسی کشور از سال ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۹ می ‌پردازد، از دست‌اندرکاران و هنرمندان این مجموعه و سازمان صدا و سیما قدردانی کرد.

هاشمی رفسنجانی گفت: تاریخ‌نگاری در مورد عصری که بیشتر تاریخ‌سازان آن هنوز در قید حیات می باشند، سخت و در عین حال حساس و کار بزرگی است و امید می‌ رود این مقطع مهم از تاریخ زنده سیاسی کشورمان که به دوران پهلوی تا پیروزی انقلاب اسلامی می‌‌پردازد، بدون تحریف و بر اساس واقعیت‌ها ساخته شود تا مورد تعرّض و انتقاد قرار نگیرد.

وی با اشاره به ریشه‌های انقلاب اسلامی از دوران مشروطه تا مقطع پیروزی که عوامل بسیاری در شکل‌ گیری آن دخیل بودند، گفت: باید در این اثر بزرگ هنری به نقش و سهم همه گروه‌ها، جمعیت‌ها و اشخاص در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و اثرگذاری هر یک پرداخته شود؛ هر چند ممکن است نقش هر یک در مقاطع مختلف پررنگ‌تر، کم‌رنگ و یا حتی بی‌رنگ شده باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دست‌اندرکاران ساخت مجموعه تاریخی «معمای شاه» پیشنهاد کرد سعی کنند واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌کاری و تحریف منعکس شود و اگر در ساخت این مجموعه و بیان تاریخ زنده سیاسی کشور امانت حفظ شود، اثر هنری قابل دفاع و سبب سرافرازی کشور خواهد بود.

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص بعضی وقایع انقلاب اسلامی و نقش مردم و مبارزان در وقایع تاریخی انقلاب، به نقل خاطراتی از دوران سخت مبارزه پرداخت و برائ دست‌اندرکاران این مجموعه و سایر هنرمندان توانمند کشور آرزوی توفیق کرد.

در ابتدای این دیدار، محمدرضا ورزی کارگردان این مجموعه با تشکر از اهتمام هاشمی رفسنجانی به آثار هنری و هنرمندان متعهد کشور، گزارشی از روند ساخت مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» را به اطلاع ایشان رساند.

وی تصریح کرد: معمای شاه اولین اثر تاریخی در این حجم از مجموعه‌های تلویزیونی است که به تاریخ ظهور تا سقوط خاندان جبّار پهلوی در کشور می‌پردازد.

ورزی هدف از دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را کسب رهنمود از هاشمی رفسنجانی در مورد تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان یکی از بانیان مبارزات قبل از انقلاب و نقش‌آفرینان اصلی پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی ذکر کرد.

در این دیدار بخش‌ هایی از تصاویر پشت صحنه و شخصیت‌های این مجموعه تلویزیونی و نحوه تعیین بازیگران و چهره‌پردازی‌ها، به اطلاع رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *