پربیننده در 30روز
  تعداد نظرات: نظر دهید
منتشر شده در مجموعه: آموزش
توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

تاسیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه تبریز

به اشتراک بگذارید

این خبر در تاریخ ۲۶م اسفند ۱۳۹۱ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

17059.jpg

دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز تاسیس شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سعید دباغ نیکو خصلت، مسئول راه‌اندازی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه تبریز با اعلام این خبر، مقوله ورزش را در جهان کاملا علمی دانست و گفت: هدف از تشکیل این دانشکده، تربیت اشخاص متخصص برائ ورزش کشور و نهادینه کردن ورزش علمی در کشور است.

وی افزود: دانشگاه تبریز در حیطه علوم ورزشی از نظر نیروی انسانی و امکانات ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که امیدواریم با تشکیل این دانشکده شاهد برکات بسیاری برائ ورزش منطقه باشیم.

مسئول راه‌اندازی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز، اظهارکرد: ارتقای علوم ورزشی در کشور، توسعه سلامت از طریق راهکارهای علمی، جذب استعدادهای برجسته ورزشی، تربیت دبیران ورزش و نیل به اهداف عالیه تعلیم و تربیت از طریق تربیت بدنی از دیگر اهداف تاسیس این دانشکده است.

دباغ نیکو خصلت با بیان اینکه گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های تربیت بدنی در سطح کشور است، تصریح کرد: گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی این دانشگاه، فعالیت خود را از سال ۱۳۶۷ شمسی در دانشکده علوم تربیتی آغاز کرده و در حال حاضر به عنوان یکی از گروه‌های فعال با ۴۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

به گفته وی، در حال حاضر دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی در سه گرایش و در مقطع کارشناسی ارشد در چهار گرایش مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی و یک مقطع دکتری در فیزیولوژی ورزشی دانشجو می‌پذیرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرات

نظرتان را در مورد مطلب تاسیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه تبریز بنویسید

نیازهای روزانه
طراحی سایت حرفه ای