تاکید صالحی بر موضع ایران درقبال سوریه

۱۶م دیماه ،

وزیر امور خارجه در دیدار قائم مقام وزارت خارجه سوریه گفت:تصمیم گیری در مورد آینده سوریه بر عهده مردم این کشور است و جمهوری اسلامی ایران همواره هرگونه مداخله خارجی در امور کشورهای مستقل از جمله سوریه را محکوم می کند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه ظهر امروز وارد تهران شد و با علی اکبر صالحی در خصوص روابط دوجانبه، مسائل و تحولات جاری سوریه گفتگو و تبادل نظر کرد.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه در این دیدار گزارشی از آخرین تلاشها و تحرکات دیپلماتیک کشورش از جمله سفر اخیرش به مسکو و همچنین دیدار اخیر اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از دمشق ارائه کرد.

وی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران از جمله طرح شش ماده کشورمان برائ پایان دادن به بحران  سوریه تشکر کرد و آنرا نشانه اهتمام جمهوری اسلامی ایران به مسائل منطقه و مسلمانان و بیانگر نقش جمهوری اسلامی ایران در ثبات و استقرار صلح در منطقه قلمداد کرد.

صالحی نیز در این دیدار بر موضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشور و مردم سوریه برائ برون رفت از شرایط کنونی تاکید و خاطرنشان کرد تصمیم گیری در مورد آینده سوریه بر عهده مردم این کشور است و جمهوری اسلامی ایران همواره هرگونه مداخله خارجی در امور کشورهای مستقل از جمله سوریه را محکوم می کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد کە  با توجه به اعلام آمادگی دولت سوریه بر گفتگو و راه حل سیاسی بر برون رفت ازبحران، مسئولیت ادامه بحران بر عهده طرف هایی است کە با گفتگو و راه حل سیاسی مخالفت می نمایند.

صالحی ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل سازنده بین کشورهای تاثیرگذار در منطقه شاهد بازگشت ثبات و آرامش به سوریه باشیم.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ