تا تلخ نشده بخوانید و بخورید

۰۹م اسفند ،
ممتاز نیوز : میوه‌های زمستانی کم کم از فروشگاه‌ها جمع می شوند و باید تا قبل از خداحافظی یک ساله با آنها تا حد امکان از این میوه‌های خوشمزه مصرف کنید.معمولا با اولین عطسه ای که یکی از اعضای خانواده از روی سرما خوردگی می زند پدر با یک کیسه لیمو‌شیرین وارد خانه می گردد تا به جنگ این بیماری بزرگ برود.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از آرمان ؛ لیموشیرین را حتما به همراه یک برش چهار قسمتی به خاطر دارید و می دانید که یکی از بهترین خوراکی‌های فصل زمستان و برای برخورد با بیماری سرما خوردگی است. البته از لیمو شیرین می توانیم خواص بیشمار دیگری نیز یاد کنیم که بخشی از آن را در ادامه خواهید دید:

لیموشیرین میوه ای با ۲۸ کالری انرژی است که در مقایسه با دیگر میوه‌ها از انرژی کمتری برخوردار است اما این میوه سرشار از اسید سیتریک و ویتامین C است.

لیموشیرین سرشار از پتاسیم و مواد معدنی است که برای قلب بسیار مفید می باشند. این میوه می تواند از بروز مشکلاتی مانند گرفتگی عروق و سکته قلبی به خوبی جلوگیری کند.

این میوه به اشخاصی که کم خونی دارند پیشنهاد می گردد چرا که حاوی مقدار بسیاری اسید فولیک است. این ماده معدنی می تواند به بدن کمک کند تا خون بیشتری تولید شود و میزان کم خونی کاهش یابد.

وجود مقدار بسیار بسیاری آنتی اکسیدان در لیموشیرین سبب می گردد تا میزان بسیاری از رادیکال‌های آزاد موجود در بدن شما از بین بروند و بسیاری از بیماری‌ها نیز در کنار آنها از بین می رود.

لیمو شیرین همچنین کلسیم بسیار بسیاری دارد که می تواند بهترین میوه استخوان ساز باشد. میزان بالای کلسیم در این میوه خوشمزه از پوکی استخوان‌ها جلوگیری می کند. البته این به شرطی است که روزانه حداقل یک لیمو شیرین مصرف کنید.

این میوه زمستانی همچنین می تواند در هضم مواد غذایی و همچنین تنظیم مقدار اسید معده بسیار مفید باشد و از نفخ پیشگیری می کند. بسیاری از پزشکان برای نتیجه گیری بهتر پیشنهاد می کنند تا بیش‌تر از آب این میوه مصرف کنید.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ