تبلور منش حضرت ابوالفضل (ع) در سریال “یلدا” ی میرباقری

پیش تولید مجموعه تلویزیونی “یلدا” به کارگردانی حسن میرباقری، محصول مرکز سیما آغاز شد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سیما ، بهروز خوش رزم تهیه کننده این مجموعه با اعلام این خبر به سیمافیلم گفت: این سریال به انتقال مفهوم ” مرام” در زندگی نسل جدید می پردازد که پس از آشنایی با سنت های اصیل به معرفتی تازه برسند و احیاگر مرام و  معرفت عاشورایی به ویژه در ارتباط با عملکرد حضرت ابوالفضل (ع) باشند.
وی با اشاره خلاصه داستان ” یلدا” گفت: حاج محمد علی زاهدی مشهور به مندلی که سالهاست سنت تعزیه خانی را در شهرستان بسطام حفظ کرده است با نزدیک شدن زمان مرگش احساس می کند که خطا یا گناهی در گذشته باعث تنهایی و آشفتگی امروز او و دور افتادن فرزندانش از اصالت هاست وی به جستجو در گذشته اش می پردازد تا این که … .
خوش رزم تصریح کرد: تمام مراحل تصویربرداری در شاهرود و بسطام انجام می شود و در حال حاضر گروه در حال بازدید لوکیشن هستند .
این تهیه کننده اذعان داشت : با بازیگران این سریال که از هنرمندان طراز اول سینما و تلویزیون هستند گفت وگوها انجام شده است و به محض عقد قرارداد اسامی آنها اعلام می شود .
وی افزود تا کنون حضور این عوامل در پشت دوربین این مجموعه قطعی شده است: دستیاراول کارگردان : رضا اصغری ، مدیر تولید : امیر سلمان زاده ، مدیر برنامه ریزی و مشاور هنری : مهران برومند .
گفتنی است که ” یلدا” که در یازده قسمت و برای پخش در ایام محرم تولید می شود و نخستین مجموعه مناسبتی مرکز سیمافیلم است که با مشاوره داود میرباقری ساخته می شود .
خوش رزم “یلدا” را در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مرکزسیمافیلم تهیه می کند./م


باشگاه خبرنگاران

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. آشنا :

    متاسفانه جدای از موضوع اصلی این سریال ، مانند وضعیتی که در سریال در مسیر زاینده رود پیش آمد ، لهجه ی مردم محترم شهرستان شاهرود در این سریال اصلا رعایت نشده و چه بسا به تمسخر نیز گرفته شده است. همچنین در این سریال انتخاب بازیگر داوود میرباقری اصلا خوب نیست برخلاف دیگر ساخته هایش!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

X