تبلیغات کذب موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز

جام جم آنلاین: بانک مرکزی در زمینه تبلیغات کذب برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت مبنی بر تشویق عموم به سپرده‌گذاری یا اخذ تسهیلات هشدار داد.

به گزارش جام‌جم آنلاین، روابط عمومی بانک مرکزی ضمن بیان مطلب فوق اعلام کرد: چندی است برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت از این بانک با استفاده از عناوینی مانند «تحت نظارت بانک مرکزی» اقدام به تبلیغات وسیع بر روی بیلبوردهای مستقر در سطح شهر ها، جاده‌های برون شهری، میادین ورزشی و شبکه‌های استانی صدا و سیما نموده و مردم را برای سپرده‌گذاری و یا اخذ تسهیلات از آن موسسات تشویق می‌نمایند.

این گزارش می افزاید: نظر به اینکه براساس قانون پولی و بانکی کشور و قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، تمامی متقاضیان فعالیت در بازار پول، پیش از هرگونه اقدامی ملزم به اخذ مجوز از بانک مرکزی می‌باشند، لذا انتظار می‌رود مردم عزیز ضمن توجه جدی به هشدارهای این بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده‌هایشان فقط در بانک‌ها یا موسسات دارای مجوز این بانک سپرده‌گذاری نموده و اقدام به اخذ تسهیلات نمایند.

بدیهی است پرداخت سود بیش از نرخ مصوب توسط موسسات خلاف قوانین بوده و مورد تایید این بانک نمی‌باشد و بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی درقبال سپرده‌های مردم در این ‌گونه موسسات ندارد.

گفتنی است شعب بانکها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه‌ای نیزهستند. بنابراین به مردم عزیز توصیه شده است قبل از سپرده‌گذاری حتما” مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه نمایند یا جهت حصول اطمینان به سایت بانک به نشانی www.cbi.ir، بخش« نظارت بانکی» و زیربخش‌ «بانکها و موسسات دارای مجوز» مراجعه کنند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *