تتو کردن و ماتیک صورتی و قرمز ممنوع

۱۰اردیبهشت،

مسئولان شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه (turk hava yollari-THY) در ادامه اعمال محدودیت ها دربارهٔ نحوه پوشش و آرایش مهمانداران هواپیمایی دولتی ترکیه، زدن تتو بر بخش های قابل رویت بدن و نیز زدن ماتیک های قرمز و صورتی و کبود را برائ مهمانداران زن ممنوع کرد.

عصر ایران: مسئولان شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه (turk hava yollari-THY) در ادامه اعمال محدودیت ها دربارهٔ نحوه پوشش و آرایش مهمانداران هواپیمایی دولتی ترکیه، زدن تتو بر بخش های قابل رویت بدن و نیز  زدن ماتیک های قرمز و صورتی و کبود را برائ مهمانداران زن ممنوع کرد.

روزنامه ” خبر” ترکیه نوشت، در بخشنامه تازه مدیران شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه آمده است که آرایش های زرق و برق دار و زدن رژ قرمز، صورتی و کبود  برای مهمانداران زن ممنوع اعلام می گردد.

در بخشنامه تازه آمده است :” آرایش های زرق و برق دار ممنوع است. در آرایش  باید از رنگ های ملایم استفاده شود و رنگ های جیغ و آرایش های زرق و برق دار نباشد. گذاشتن کلاه گیس ممنوع است و موها باید با رنگ های طبیعی باشد ادامه محدودیت ها برائ مهمانداران هواپیما در ترکیه : ماتیک قرمز ممنوعو نحوه آرایش موها نباید روی گوش ها را بگیرد و گوش ها باید مشخص باشد.”

پیشتر نیز مسئولان شرکت هواپیمایی ترکیه دربارهٔ رنگ موی زنان مهماندار محدودیت هایی را اعمال کرده بودند ؛ از جمله رنگ موی  قرمز را برائ مهمانداران این شرکت ممنوع اعلام کرده بود.

در بخشنامه ای که از سوی مدیران شرکت هواپیمایی ترکیه آمده است داشتن ” تتو ” در بخش های قابل رویت بدن برائ مهمانداران زن و مرد ممنوع اعلام شده است و طبق این بخشنامه از این پس در مراحل استخدامی داشتن تتو در بخش های قابل رویت بدن ، مانع  پذیرش مهمانداران در مراحل استخدامی خواهد بود.

محدودیت های اعمال شده دربارهٔ نحوه پوشش و آرایش مهمانداران شرکت هواپیمایی ترکیه در سال قبل یکی از سوژه های خبرساز در رسانه های این کشور به ویژه رسانه های منتقد بوده است و منتقدان مدیران شرکت هواپیمایی ترکیه را به اعمال استانداردهای اسلامی در پوشش مهمانداران متهم کرده اند.

اخیرا نیز پوشش تازه مهمانداران شرکت هواپیمایی ترکیه  جنجال گسترده ای در سطح رسانه های این کشور داشته است.


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ