تجهیز تمام بزرگراه های شهر تهران به دوربین ثبت تخلفات سرعت

۲۱اردیبهشت،

تجهیز تمام بزرگراه های شهر تهران به دوربین ثبت تخلفات سرعت

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاشیم که تا پایان سال تقریبا کل بزرگراه های پایتخت را به سیستم ثبت تخلفات سرعت مجهز کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل از مهر، حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ دوربین ثبت تخلفات سرعت در شهر وجود دارد که حدود ۸۰ دوربین تازه هم تا پایان سال در بزرگراه ها نصب و راه اندازی خواهد شد تا تقریبا تمام بزرگراه ها تحت پوشش این سیستم قرار گیرند.

وی ادامه داد: حرکت با سرعت غیر ایمن در بزرگراه های شهری یکی از عوامل بروز سوانح و تصادفات شدید در شهرهای بزرگ است چنانچه سازمان ملل متحد قطعنامه های بسیاری در راستای کاهش تصادفات جاده ای منجر به مرگ که حدود یک میلیون نفر در سال بوده، صادر کرده است.

بهروز تصریح کرد:در ایران نیز عامل اکثر تصادفات سرعت بالا است ، از این رو از سال ۸۶ به طور جدی کار مطالعه و طراحی سیستم خودکار تشخیص و ثبت تخلف سرعت در تهران در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تعدادی بسیاری از بزرگراه های شهر تحت پوشش این سیستم قرار دارند.

وی تاکید کرد: در تلاشیم که تا پایان سال باقی بزرگراه های شهر را نیز به سیستم ثبت تخلفات سرعت مجهز کنیم تا تمام بزرگراه ها تحت نظارت و مدیریت دقیق قرار داشته باشند.

بهروز خاطر نشان کرد: نصب سیستم ثبت تخلفات در بزرگراه های شهر تجربه ای موفق بوده که توانسته به شکل قابل توجهی در کاهش تخلفات سرعت غیر مجاز نقش داشته باشد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت   ۱۴:۳۹

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *