تجهیز ۱۲۰ تقاطع تازه پایتخت به سیستم ثبت تخلفات

۲۳اردیبهشت،

تجهیز ۱۲۰ تقاطع تازه پایتخت به سیستم ثبت تخلفات

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران از تجهیز ۱۲۰ تقاطع تازه شهر به سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل از مهر،  حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: تاکنون حدود ۳۰ تقاطع شهر به سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز مجهز شده اند که در تلاشیم این سیستم را در سایر تقاطع های مهم و پرتردد شهر به کارگیری کنیم تا شاهد کاهش تخلفات در تقاطع ها باشیم.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۲۰ تازه در شهر تا پایان سال به سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز مجهز خواهند شد تا بتوانیم در مجموع به ۱۵۰ تقاطع مجهز به این سیستم برسیم. بهروز تصریح کرد: در حال حاضر عملیات نصب و راه اندازی سیستم ثبت تخلفات سرعت در  ۶۰ تقاطع تازه شهر در دست اجراست که امیدواریم طی ۳ تا ۴ ماه آینده در مجموع به ۹۰ تقاطع برسیم.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در ادامه در خصوص اعتبارات پیش بینی شده برائ هوشمند سازی مدیریت ترافیک در سال ۹۲ گفت: آن چه برائ هوشمند سازی مدیریت ترافیک در بودجه معاونت حمل و نقل و ترافیک در سال تازه پیش بینی و مصوب شده است حدود ۷۶ میلیارد است که نسبت به آن چه مورد تقاضای ما بود بسیار کمتر است، چرا که در سال قبل بودجه این بخش ۷۱ میلیارد بوده که امسال این رقم به ۷۶ میلیارد تومان رسیده است اما با توجه به افزایش شدید قیمت ها  منطقا ارزش بودجه ای در این بخش یک سوم شده است.

وی افزود: اما خوشبختانه چیزی حدود ۵۰ میلیارد تومان در بودجه سازمان حمل و نقل و ترافیک برائ انعقاد قرار داد در بخش هوشمند سازی مدیریت ترافیک پیش بینی شده  که با بودجه مدیریت و حفظ و نگهداری سیستم های هوشمند تونل های شهری، در مجموع می توان گفت که کل اعتبارات هوشمند سازی مدیریت ترافیک در سال ۹۲ بودجه خوبی است و امیدواریم بتوانیم اقدامات گسترده ای در راستا هوشمند سازی بیش از پیش مدیریت ترافیک پایتخت صورت دهیم.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت   ۱۶:۴۷

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *