تحریم ایران غیرقانونی است

جام جم آنلاین: وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای ضمن مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه از سوی کشورها یا مجموعه های سیاسی تصریح کرد: در این راستا تحریم های یکجانبه علیه ایران را غیرقانونی می دانیم و معتقدیم این اقدامات به روند مذاکرات گروه ۱+۵ با تهران خدشه وارد می کند.

در بیانیه روز پنجشنبه وزارت خارجه روسیه در باره تحریم اخیر اتحادیه اروپا درباره ایران گفته شده است: بار دیگر تاکید می کنیم که تحریم های یکجانبه از سوی کشورها یا مجموعه های سیاسی بدون کسب موافقت شورای امنیت سازمان ملل را ابزار سیاسی قانونی و مشروع در سطح بین المللی نمی دانیم.

بیانیه می افزاید: تجربه نشان می دهد بکارگیری این گونه تدابیر به حل مسایل مهم بین المللی هیچ کمکی نمی کند و برعکس وضعیت را وخیم تر می کند.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: بر اثر اقدامات اتحادیه اروپا، روند مذاکرات با ایران که به باور ما پیشرفت هایی در آن حاصل شده است، مختل می شود.

در بیانیه روسیه تاکید شده است: تلاش برای استفاده فراملی از تحریم ها غیرمجاز و غیرقابل قبول است.

بیانیه می گوید: متذکر می شویم بر اثر اقدامات نسنجیده اتحادیه اروپا، ضربه قابل توجهی به یکپارچگی گروه ۱+۵ وارد می آید.

روسیه در این بیانیه گفته است برای برگزاری دور جدیدی از مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۵ تلاش خواهد کرد.

مسکو بارها با تحریم یکجانبه غرب در باره ایران مخالفت کرده و خواهان لغو آن شده است.

وزیر امور خارجه روسیه به تازگی گفت که مسکو با تحریم های یکجانبه علیه تهران مخالف است.

وی از کشورهای جهان خواستار پایبندی به اصول مشترک با توجه به تصمیمات تایید شده توسط شورای امنیت سازمان ملل در باره ایران شد.

سرگئی لاوروف خاطرنشان کرد: تحریم های یکجانبه در باره ایران به اتخاذ رویکرد واحد برای حل مسایل کمکی نمی کند.

معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور هم با تحریم یکجانبه ایران مخالفت و خاطرنشان کرد: دولت روسیه با هرگونه تحریم یکجانبه ایران مخالف بوده و این به موضوع صادرات نفت این کشور نیز مربوط می شود.

سرگئی ریابکوف افزود: اتحادیه اروپا به همراه آمریکا تحریم های یکجانبه ای علیه ایران اعمال می کند که روسیه با آن مخالف می باشد. (ایرنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *