تحریم‌های تازه ایران در راه سنای آمریکا

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

سناتور مارک کرک، سناتور بلندپایه جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا گفته که لایحه تحریم‌های ایران در حال آماده شدن و وی خوش‌بین است که اعضای سنا آن را پیش خواهند برد.

سناتور مارک کرک، سناتور بلندپایه جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا گفته که لایحه تحریم‌های ایران در حال آماده شدن و وی خوش‌بین است که اعضای سنا آن را پیش خواهند برد.

وی روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «این لایحه در حال آماده شدن است. من داشتم با سناتور شومر دربارهٔ پیشرفت آن صحبت می‌کردم. امیدوارم این کار را انجام دهیم و آن را با باب منندز پیش ببریم.»

مارک کرک که از جمله نگارندگان تحریم قبلی علیه ایران بوده افزود که زمان تقدیم این لایحه و هر گونه ملاحظات دیگر دربارهٔ آن در سنا به عهده سناتور همتای وی در مجلس سنا یعنی آقای رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا و سناتور هری رید، رئیس کمیته اکثریت این مجلس  است.

وی گفت: «زمان تقدیم آن به هری و باب بستگی دارد. دارد آماده می‌شود.»

وی دربارهٔ تلاشهای دولت اوباما برای جلوگیری از تصویب این تحریم‌ها افزود: «لابی‌گری دولت برای من مأیوس‌کننده بوده است. من مطالب طبقه‌بندی شده را در روزنامه نیویورک‌تایمز بیشتر می‌خوانم تا چیز‌هایی که آنها در نشست‌های خبری می‌گویند.»

این سناتور آمریکایی همچنین گفت که او در تلاش است تا لایحه تحریم‌ها در هفته جاری ارائه شوند، قبل از آنکه قانونگذاران تصویب آن در سال جاری را به سال دیگر موکول کنند.

وی تأکید کرد: «من امیدوارم. قصد دارم با شریکم باب منندز هم‌پیمان شوم تا مطمئن شوم که او خوشحال است و پیوند منندز ـ کرک، پیوندی است که در آن هر دو نفر پشتیبان هم علیه ایرانی‌ها می باشند.»


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ