تحقق اصلاحات سوریه نیازمند ثبات و امنیت در این کشور است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، ‘علی اکبر صالحی’ روز چهارشنبه در دیدار ‘محمد جهاد اللحام’ رییس جدید پارلمان سوریه از نقش و جایگاه برجسته دولت و مردم سوریه در حمایت از قضیه فلسطین و مقاومت در مقابل ر‍‍ژیم صهیونیستی تجلیل کرد.

وی با تاکید بر موضع اصولی، صریح و شفاف جمهوری اسلامی ایران در خصوص سوریه، خاطر نشان کرد: ایران از ابتدا ضمن مخالفت صریح با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی، از روند اصلاحات دولت بشار اسد در راستای تحقق مطالبات مشروع و مسالمت آمیز مردم این کشور و نیز حفظ و تقویت نقش سوریه در جبهه مقاومت حمایت کرده است.

وزیر امورخارجه با اشاره به تحرک و تلاش های دیپلماتیک کشورمان در عرصه های منطقه ای و بین المللی برای حمایت از منافع و مصالح کشور و مردم سوریه، بر ضرورت تحرک بیش از پیش دولت سوریه برای رایزنی و مشورت با کشورهای مستقل و تشریح مواضع اصولی خود در مقابل توطئه های بیگانگان تاکید کرد.

صالحی با ابراز تعجب از چرخش ناگهانی در رویکرد برخی از کشورهای منطقه در قبال دولت سوریه با توجه به سابقه روابط دوستانه و دیرینه بین این کشورها با سوریه، پیگیری و تحقق اصلاحات در این کشور را نیازمند حفظ و تقویت ثبات و امنیت و آرامش دانست و افزود: متاسفانه برخی کشورهای منطقه که با ساده ترین و ابتدایی ترین مولفه های مردمسالاری و حقوق بشر بیگانه اند، با شتابزدگی از دخالت بیگانگان در امور داخلی سوریه که با مصالح و منافع حقیقی مردم این کشور در تضاد است، حمایت می کنند.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری، درایت و حکمت در برخورد با توطئه های خارجی علیه مردم و دولت سوریه ابراز اطمینان کرد: دولت و مردم سوریه با حفظ انسجام و همبستگی ملی خود خواهند توانست با موفقیت شرایط کنونی را پشت سر بگذارند و استوارتر و قدرتمندتر از گذشته در مقابل زیاده خواهی های دشمنان مصالح و منافع ملت های منطقه به خصوص رژیم صهیونیستی در جبهه مقاومت ثابت قدم بمانند.

‘محمد جهاد اللحام’ رئیس جدید پارلمان سوریه نیز در این دیدار با تشریح آخرین شرایط و تحولات سیاسی و اجتماعی این کشور از نقش و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مصالح و منافع ملی کشور و مردم سوریه تقدیر کرد.

رئیس مجلس جدید سوریه با اشاره به حجم گسترده تبلیغات مغرضانه رسانه های غربی و برخی رسانه های عربی در وارونه جلوه دادن و مخدوش کردن حقایق و واقعیت های سوریه، از رویکرد سیاسی و رسانه ای برخی از کشورهای منطقه انتقاد کرد.

وی با تاکید برعزم و اراده دولت سوریه به خصوص رئیس جمهوری این کشور در پیگیری و تحقق مطالبات و دفاع و حمایت از حقوق مشروع و مسالمت آمیز مردم سوریه، خاطر نشان کرد: اطمینان داریم که علیرغم همه توطئه ها و فشارهای همه جانبه سیاسی و اقتصادی، ملت سوریه با اتکاء به توان و ظرفیت ملی خود، منسجم و یکپارچه در کنار دولت خود مرحله سرنوشت ساز کنونی را پشت سرخواهد گذاشت و همانند گذشته بر خط دفاع و حمایت از آرمان مقدس فلسطین و مقاومت استوار خواهند ماند.

سیام ** ۹۱۰۳ ۱۴۱۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۱۴۹۶۳


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ