تحقق ۱۰۰ درصدی شهر الکترونیک

جام جم آنلاین: پدر علم فناوری اطلاعات ایران از تحقق ۱۰۰ درصدی شهر الکترونیک در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون تمامی شهرها مجهز به اینترنت شده اند.

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاین از پلیس فتا، دکتر علی اکبر جلالی در حاشیه بازدید از غرفه پلیس فتا در ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، مهمترین فعالیت پلیس فتا است به نحوی که پس از این آموزش ها، کاربران به نوعی به خود کنترلی خواهند رسید و همین موضوع آمار جرایم را کاهش می دهد.

وی افزود: اگر فضای سایبر امن نباشد هیچ فعالیتی امکان بروز پیدا نخواهد کرد و خوشبختانه پلیس فتا در دو سال فعالیت خود توانسته امنیت را در این فضا حاکم کند.

جلالی اظهار داشت: متاسفانه امکانات و زیر ساخت های ما از جمله سرعت اینترنت پایین است و همین موضوع باعث می شود تا برخی از افراد تمایلی به استفاده از فضای سایبر نداشته باشند.

وی سرعت حرکت پلیس فتا را مناسب ارزیابی کرد و افزود: همکاری جدیدی که با پلیس فتا صورت گرفته در حوزه الکترونیک کردن شهرهای ایران است که این پروژه به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده و در حال حاضر تمام شهرهای ایران دارای اینترنت هستند.

پدر علم فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: اگر شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود بطوری که در تمام شهرهای الکترونیک گسترش یابد و پهنای باند با سرعت ۳۰ مگابایت در ثانیه به کاربران ارائه شود پلیس فتا به عنوان قطب امنیت فضای سایبر معرفی خواهد شد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ