تحقق ۲٫۶ درصدی کاهش تلفات رانندگی در برنامه پنجم

۱۰م اسفند ،

تحقق ۲٫۶ درصدی کاهش تلفات رانندگی در برنامه پنجم

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاکنون کاهش ۲٫۶ درصدی تلفات رانندگی نسبت به ۱۰ درصد قانون برنامه پنجم محقق شده است، گفت: ۷۰ درصد سوانح رانندگی در راه‌های برون شهری و در ۳۰ کیلومتری شهرهای بزرگ اتفاق می افتد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از مهر، شهریار افندی زاده  اظهار داشت: ۷۰ درصد سوانح رانندگی در راه‌های برون شهری و در ۳۰ کیلومتری شهرهای بزرگ اتفاق می افتد کە نیازمند تمهیداتی میان حوزه شهری و برون شهری است کە این میزان کاهش یابد.

وی بابیان اینکه براساس قانون برنامه پنجم میزان تلفات رانندگی باید ۱۰ درصد کاهش پیدا کند، گفت: تاکنون ۲٫۶ درصد کاهش تلفات محقق شده است و امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه به کاهش ۱۰ درصدی برسیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه ۹۰ درصد جابه‌جایی‌ها از طریق جاده انجام می‌‌شود، گفت: به همین سبب در سالهای اخیر اقدامات خوبی در طول راه‌های کشور انجام شده است به طوری‌که رشد متوسط سالیانه راه‌ها از ۶٫۱ درصد در ۱۰ سال به ۲٫۳ درصد طی ۲ سال اخیر افزایش یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر در کشور ۲ هزار و ۱۵۰ کیلومتر آزادراه، ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۲۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۴۵ هزار کیلومتر راه فرعی وجود دارد.

افندی زاده تصریح کرد: در سال ۸۴ بیشترین تلفات رانندگی را در کشور داشتیم کە بیش از ۲۷ هزار نفر بوده است و این رقم در سال ۹۰ با وجود افزایش چهار برابری وسایل نقلیه، به ۲۰ هزار نفر رسید کە سعی دایم با افزایش کیفی و کمی قوانین، توسعه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و افزایش ایمنی خودروها این میزان را به حداقل برسانیم.

جمعه ۱۱ اسفند   ۲۰:۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ