تحلیل رئیس اتحادیه طلا از نوسانات بازار سکه و ارز

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ارانیکو در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

چکیده: رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تحلیل نوسانات بازار سکه و ارز در روز جاری، دلایل کاهش قیمت دلار و سکه در روز پیش را تشریح نمود.

محمد کشتی‌آرای با اشاره به افزایش قیمت سکه در بازار تهران، اظهار داشت: روز پیش قیمت طلا کاهش یافت و به حدی رسید و کمترین قیمت نسبت به چند هفته اخیر بود.

وی افزود: در حالی که قیمت جهانی طلا تغییری نداشت، کسانی که منتظر کاهش قیمت بودند برای خرید ارز و سکه اقدام نمودند و این موجب افزایش تقاضای ارز و سکه شد.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر‌ ادامه داد: به سبب افزایش تقاضای ارز و سکه تعادل بین عرضه و تقاضا از بین رفت و متقاضی خرید به شدت افزایش یافت در حالی که اتفاق خاصی در این بخش رخ نداده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت سکه در بازار گفت: امروز قیمت سکه با ۱۳۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز پیش به یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسیده است که تنها عامل آن افزایش قیمت دلار در بازار نسبت به روز پیش بوده زیرا قیمت اونس تغییری نداشته است.

امروز در بازار تهران، قیمت سکه طرح قدیم یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، طرح تازه یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، نیم سکه ۶۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۲۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۱۸۵ هزار تومان، یک گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۷ هزار تومان و اونس ۱۶۸۹ دلار در بازار‌های جهانی قیمت‌گذاری شد.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ