تحویل سال به سبک حاج آقا مجتبی تهرانی

۲۹م اسفند ،

حجت الاسلام حسین تهرانی، فرزند ارشد آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی‌(ره)به نقل چند خاطره از استاد پرداخته که گویای سیرۀ عملی ایشان در ساعات تحویل سال شمسی است.

به گزارش گروه فرهنگی ممتازنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله آقا مجتبی تهرانی، فرزند ارشد حاج آقا مجتبی تهرانی‌(ره) می گوید:

“حاج‌آقا مقیّد بودند که حتماً برائ لحظۀ سال تحویل در مشهد مقدّس باشند. چون زیارت امام رضا‌علیه‌السلام از زیارت بقیۀ اهل‌بیت به‌حسب ظاهر سهل‌الوصول‌تر بود، دوست داشتند که ابتدای سال را در حرم ایشان باشند. البتّه بعضی سال‌ها که لحظۀ تحویل سال نیمه‌های شب بود، ممکن بود که به حرم نروند، ولی مقیّد بودند که در مشهد باشند. 

ایشان همیشه قبل از تحویل سال، مقیّد بودند که ۳۶۵ مرتبه دعای «یا مقلّب القلوب» را به‌طور کامل بخوانند و برائ اینکه این دعاها، تا لحظۀ تحویل سال تمام شود، از یک ساعت قبل از اعلام عید، آغاز می کردند و مشغول خواندن این دعای شریف بودند.

ایشان بعد از لحظۀ تحویل سال هم، مقیّد بودند که اوّلین چیزی که میل می‌کنند، تربت امام حسین‌علیه‌السلام باشد. یعنی حضرت استاد در دو روز از سال، مقیّد بودند که اوّلین چیزی که می‌خورند، تربت امام حسین‌علیه‌السلام باشد؛ یکی عید فطر بود که در ابتدای روز با تربت، افطار می‌کردند و یکی هم نوروز که بعد از تحویل سال، کمی از آن را میل می‌کردند.”

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ