تحویل فرم گزینش داوطلبان رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم کنکور آغاز شد

تحویل فرم بررسی صلاحیت های عمومی هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش از داوطلبان آزمون سراسری در رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از امروز – پنجشنبه – آغاز شد.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور روز پنج شنبه به ایرنا گفت:‌ داوطلبانی که در آزمون سراسری امسال رشته های دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را انتخاب کرده اند باید فرم بررسی صلاحیت های عمومی هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش را تکمیل و به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل سکونت خود تحویل دهند.

‘حسین توکلی’ افزود: فرم بررسی صلاحیت های عمومی گزینش آموزش و پرورش بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان باید پس از تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس، در مهلت ۱۹ تا ۲۶ مردادماه جاری به صورت حضوری در ساعات اداری به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه کرده و یا فرم تکمیل شده را با پست پیشتاز به این مراکز ارسال کنند.

وی از داوطلبان خواست که در تکمیل فرم مشخصات دقت کافی داشته باشند و خاطرنشان کرد: تکمیل نکردن فرم و یا ارسال نکردن به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت به منزله انصراف از تحصیل داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی بوده و مسوولیت آن متوجه شخص داوطلب است.

توکلی یادآور شد داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی در گروههای‌ آزمایشی‌ پنجگانه کنکور سال درصورتیکه مجاز به انتخاب رشته شده باشند بدون محدویت در انتخاب رشته می‌توانند رشته‌های این دانشگاهها را از اولویت ۱ تا ۱۰۰ انتخاب کنند.

به گفته مشاورعالی سازمان سنجش، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از داوطلبانی که معدل کل آنان کمتر از ۱۴ باشد و یا سلامت جسمانی لازم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) را دارا نباشند مصاحبه نخواهد کرد و داوطلبان برای حضور در مصاحبه باید اصل مدرک دیپلم یا گواهی تایید شده که معدل کل حداقل ۱۴ درآن قید شده باشد به همراه داشته باشند.

انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال از روز گذشته – چهارشنبه – آغاز شده و تا ۲۳ مردادماه جاری ادامه خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ