تخلیه اولین محموله ۷۷ هزار تنی گندله آهن در “بندر امام”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: این فروند کشتی حامل ۷۷ هزار تن گندله آهن متعلق به فولاد مبارکه اصفهان و با ۱۴ متر آبخور است که در اسکله‌ مجتمع بندری امام پهلو دهی شده و در اولین ساعت پس از پهلو دهی آغاز به تخلیه گندله آهن خود کرد.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی ممتاز نیوز، خجسته با بیان اینکه این میزان گندله آهن از یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا وارد ایران شد افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال یک میلیون تن گندله آهن وارد کشور شود.

وی با اشاره به اینکه بمنظور افزایش سرعت تخلیه محموله این کشتی از تجهیزات و امکانات پیشرفته استفاده شد گفت: برای ارتقاء سرعت تخلیه و بارگیری بیش از ۵۸ دستگاه انواع تجهیزات تخلیه از جمله جرثقیل ساحلی، هاپر، گراپ، کشنده، لودر و تاپ لیفت جهت پشتیبانی، تخلیه و نگهداری کالا در بار انداز‌ها استفاده شد که منجر به ارتقاء نرخ تخلیه این محموله به حدود ۹ هزار تن در یک شبانه روز شد.

مجتمع بندری امام خمینی دومین بندر بزرگ عملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است که به لحاظ برخورداری از توان تجهیزات فنی بالا و مزیت‌های پسکرانه‌ای از جمله نزدیکی به مراکز مهم صنعتی کشور به ویژه صنایع بزرگ استان اصفهان و اتصال به راه‌آهن سراسری نقش ویژه‌ای در زنجیره حمل و نقل کالا ایفا می‌کند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن