تداوم سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران/ تصویب طرح تشدید تحریم‌ در کنگره آمریکا

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

مجلس نمایندگان آمریکا طرح اعمال تحریم های بیشتر بر ضد صادرات نفت ایران را تصویب کرد تا پیش از مراسم ادای سوگند حسن روحانی رئیس جمهور تازه ایران پیام روشنی را برای وی ارسال کرده باشد

نمایندگان کنگره آمریکا شب قبل طرح اعمال تحریم های بیشتر بر ضد صادرات نفت ایران را با ۴۰۰ رای موافق در برابر ۲۰ رای مخالف به تصویب رساندند.

تصویب این طرح اختلافات بین کنگره و دولت اوباما بر سر اتخاذ سیاست مناسب در قبال ایران را در آستانه برگزاری مذاکرات هسته ای در ماه های آینده نمایان کرده است.

ایران تاکنون بارها بر مسالمت آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید کرده ولی کشورهای غربی با طرح این ادعا که تهران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای است، تحریم های غیر قانونی و ظالمانه ای را بر ضد جمهوری اسلامی اعمال کرده اند.

طرح کنگره آمریکا با هدف کاهش بیشتر یک میلیون بشکه ای صادرات نفت ایران تنظیم شده است. این اولین تحریم های آمریکا بر ضد ایران است که رقم دقیقی را برای کاهش میزان صادرات نفت ایران ارائه کرده است.

تحریم های قبلی آمریکا و اتحادیه اروپا سبب کاهش بخشی از صادرات نفت ایران شده است. آمریکا با مشتریان بزرگ نفت ایران مثل چین، ژاپن و کره جنوبی همکاری کرده و این کشورها را به سوی جایگزین کردن نفت ایران سوق داده است.

این طرح برای قانونی شدن نیازمند تصویب در سنا و دولت باراک اوباما است. پیش بینی می گردد سنای آمریکا نیز در ماه سپتامبر تدابیر و اقدامات مشابهی را برای اعمال تحریم های بیشتر بر ضد ایران اتخاذ کند. منتقدان این طرح بر این باورند که این طرح پیام شدیدی برای حسن روحانی رئیس جمهور تازه ایران است که قرار است روز یکشنبه سوگند یاد کند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ