تدبیر تیم مذاکره کننده کشورمان مثال زدنی است/ آمریکا خلاف عهد خود عمل کند، دوستانش در منطقه و جهان را از دست خواهد داد

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

رئیس مرکز تحقیقات استرات‍ژیک گفت: اگر آمریکایی‌ها خلاف عهد خود در ژنو عمل کنند، دوستان خود را در منطقه و جهان از دست خواهند داد.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران “علی اکبر ولایتی” در حاشیه دیدار با نائو مک‌کین رئیس مرکز مطالعات شرق شناسی آکادمی علوم روسیه در جمع خبرنگاران درباره توافقات ژنو و روند مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: سفر وزیر امور خارجه کشورمان در چند مدت آخر لازم و مفید بوده و مذاکرات ژنو هم با پیگیری دوستان ما در وزارت خارجه در حال پیشرفت است.  
 
وی با اشاره به مشکلات موجود در روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان گفت: دوستان ما در وزارت خارجه هدف و تلاش خود را برای حل مشکلات پیش رو از خود دارند تا حقوق هسته‌ای ایران از این طریق حفظ شود و موانع پیش رو برداشته شود و فعالیت‌های خود را با جدیت دنبال کنند.  
 
رئیس مرکز تحقیقات استرات‍ژیک بیان داشت: امیدواریم تیم مذاکره کننده کشورمان بتواند تلاش‌های خود را به صورت جدی و سازنده ادامه دهند و ان شالله مذاکرات با ادامه در سطح مختلف نتیجه برسد.  
 
ولایتی با اشاره به سوابق دکتر ظریف و دیگر مسئولان وزارت خارجه گفت: تجربه ۳۰ ساله تیم دکتر ظریف به آن‌ها کمک می‌کند تا مذاکرات را به صورت مناسب و کارشناسی شده پیش ببرند این در حالی است که راه آسانی در پیش نداریم و آمریکایی‌ها با زیاده طلبی‌های خود از گذشته تاکنون در ایجاد موانع بر سر راه ایران گام برمی‌دارند. تدبیر و پایداری تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در حفظ حقوق کشور مثال زدنی است و بنا براین است که کار را با جدیت تمام ادامه دهند.
 
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل درباره تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکایی‌ها علیه ایران گفت: آمریکایی‌ها با زیاده طلبی‌هایی که دارند هیچ وقت در مقابل ایران حسن نیت لازم را که مدعی آن هستند نشان ندادند و اکنون ما با توجه به سوابقی که آن‌ها دارند توقع ما از ان‌ها این گونه نیست، که غیر از این باشند اما باید بدانند اگر بخواهند که این مذاکرات با موفقیت پیش برود باید به قرارهای خود پای‌بند باشند.
 
ولایتی بیان داشت: اگر غیر از این رفتار و عملکرد چیز دیگری ببینیم اعتماد دنیا به آمریکایی‌ها از بین می‌رود چنانچه که برخی از آمریکایی‌ها با انجام اقداماتی مورد اعتراض برخی از شرکت کنندگان در گروه ۱+۵ از جمله روسیه قرار گرفتند و این نشان می‌دهد که اگر آن‌ها خلاف عهد خود در ژنو کج رویی کنند دوستان خود را در منطقه و جهان از دست خواهند داد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ