ترور مدیر یک بانک مالزیایی مرتبط با “بابک زنجانی”

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

مدیر یک بانک در مالزی که مرتبط با “بابک زنجانی” بوده است، ترور شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، هر چند بررسی پرونده بابک زنجانی با کندی هر چه تمام‌تر پیش می‌رود، اما انتشار جزئیاتی پیرامون وی و تخلفاتش همچنان ادامه دارد.

روزنامه ایران اعلام کرد: در تازه‌ترین نمونه علی شمس اردکانی از ترور مدیر یک بانک در مالزی خبر می‌دهد که مرتبط با بابک زنجانی بوده است.

 این چهره برجسته اقتصاد و انرژی در گفت‌وگویی اعلام کرده که بعد از تحریم نفت در دولت قبل شورای امنیت ملی از اتاق بازرگانی ایران خواسته که برای فروش نفت توسط بخش خصوصی راهی پیدا کند.

 به گفته وی، کارگروهی از متخصصان و با تجربه‌های حوزه نفت و بازرگانی در اتاق ایران تشکیل شد و طرحی به زبان انگلیسی برای این منظور آماده شد. اما این بدون هرگونه توضیحی در وزارت نفت از سوی کسانی رد شد که من مطمئن هستم حتی نمی‌توانند آن مدارک را بخوانند یا به زبان فارسی آنها را استنباط کنند.

 شمس اردکانی با بیان اینکه فروش نفت توسط زنجانی برخلاف مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده، گفته است: به‌نظرم ایشان (زنجانی) تابلوی گروه‌هایی است که آدم‌ها و مؤسسات برخوردار از این توانایی‌ها، مهارت‌ها و دانش‌ها را می‌گردانده‌اند. این گردانندگان احتمالاً چندواسطه داخلی داشته‌اند و سررشته در گروه‌های مافیایی بوده است؛ مثلاً بانکی که ایشان در مالزی معرفی کرده بود بانک، تک‌ویترینی بود که توسط یک ایرانی- بحرینی تأسیس شده و اداره می‌شد.

گفتنی است این شخص ترور شده چندین‌بار سعی کرده بود در سیستم بانکی ایران نفوذ کند، اما موفق نشده بود ولی به‌محض برملا شدن مسائل بابک زنجانی، او را در یک حادثه مرموز در پارکینگ مجتمع مسکونی‌اش در کوالالامپور «ترور» شده یافتند. در ایران هم کسی پیگیر پرونده او نشد؛ این قتل در مطبوعات ایران هم انعکاسی نیافت و تحلیل نشد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ