تسریع در راه‌اندازی شبکه تلویزیونی ˝فرهنگ و هنر˝

گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

در دیدار وزیر ارشاد با معاون سیمای رسانه ملی مطرح شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سیمای رسانه ملی در خصوص تعامل و همکاری‌های مشترک در برنامه‌های فرهنگی و هنری با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ممتاز نیوز؛ در این جلسه که با حضور وزیر ارشاد ،‌ معاون سیما و مدیران شبکه های سه و قرآن و معارف سیما برگزار شد دکتر علی جنتی از اهتمام رسانه ملی در پرداخت مناسب به موضوعات فرهنگ و هنر از جمله حوزه های کتاب ،‌ سینما ،‌ موسیقی و تئاتر تقدیر و تشکر کرد.

وزیر ارشاد همچنین تاسیس یک شبکه تلویزیونی با موضوع فرهنگ و هنر را ضروری دانست و از مسوولان سیما خواست با تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان در آینده ، این شبکه راه اندازی شود.

دکتر علی دارابی نیز در این دیدار به طراحی سیما برای تولید برنامه های فرهنگی چون میدان هفت با موضوع خاص فرهنگ و نیز برنامه هفت اشاره کرد و گفت : شبکه قرآن و معارف سیما نیز در برنامه فصل نو به موضوع مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب می پردازد.

معاون سیمای رسانه ملی از تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این تعامل دو جانبه سبب تقویت همکاری ها و ساخت برنامه های پربیننده در عرصه فرهنگ و هنر شود.

وی همچنین با تاکید بر آمادگی همه جانبه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ، به کاهش سهمیه هنرمندان در حج تمتع سال های اخیر اشاره کرد و گفت : حضور هنرمندان تلویزیون در این همایش بزرگ اسلامی سبب به تصویر کشیدن این آئین با عظمت می گردد که امیدوارم که این مشکل در سال های آینده برطرف شود.

انتهای پیام/۵۵


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ