تسهیلات ۲۴ هزار میلیارد ریالی بانک قرض الحسنه مهر ایران/یک روز حساب بانک نزد بانک مرکزی قرمز نشده است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مانده تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم اکنون بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال است و این بانک تاکنون به بیش از ۹۰۳ هزار پرونده تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، غلامرضا مصطفی‌پور مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در نشست خبری امروز با بیان آنکه این بانک هم اکنون دارای ۵۱۶ شعبه در کشور است،  گفت: تمام خدمات بانکی در این شعبات در بالاترین سطح به مشتریان ارائه می‌شود که این خدمات شامل موبایل بانک و سایر خدمات الکترونیکی و به روز است ضمن آنکه این بانک قراردادی را با بانک تجارت به منظور وصول چک های هر دو بانک در شعبات یکدیگر به صورت آن‌لاین منعقد کرده است.
 
وی تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانسته به زندانیانی‌ که دوره زندان آنها به پایان رسیده ۴۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کند ضمن آنکه مانده سر رسید شده و مشکوک‌ الوصول این بانک هم اکنون کمتر از ۰٫۷ درصد است.
 
***پرداخت تسهیلات توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای بازسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری
 
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ادامه نشست خبری خود عنوان کرد: این بانک به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری تاکسی‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات به دارندگان تاکسی فرسوده فعال در خطوط بین شهری می‌کند که این کار از زمان آغاز دهه فجر رسماً آغاز می‌شود.  
 
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات مهم این بانک پرداخت تسهیلات به نخبگان دانشجو برای تجاری کردن طرح‌های دانشگاهی شان است، گفت: در مورد بحث ادغام صندوق‌های قرض‌الحسنه به ویژه صندوق قرض‌الحسنه مهر وطن باید بگویم این صندوق بر اساس مقررات در  بانک قرض‌الحسنه  رسالت ادغام شد و دو صندوق قرضَ‌الحسنه باقی مانده از جمله صندوق قرض‌الحسنه آزاد‌شهر شهریار در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادغام شد.

وی دربارهٔ‌ی ورود این بانک به بورس اظهار داشت: ورود بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیازمند یکسری اقدامات بود که مهمترین مورد آن این است که سهام این بانک که قبلاً  ۱۰بانک دولتی سهام دار آن بودند و الان به ۶ بانک دولتی و ۴ بانک خصوصی اختصاص یافته به صورت ۱۰۰ درصد سرمایه تعدیه و پرداخت شود که این کار به تدریج در حال انجام است.
 
مصطفی پور تصریح کرد: در طی ۶ سال فعالیت این بانک حتی یک روز حساب این بانک نزد بانک مرکزی قرمز نشده است.

خبر در حال تکمیل…..


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ