تسهیل انتقال دستیاران علوم پزشکی از سوریه به دانشگاه‌های داخل کشور

۰۷م آذر ،

12-168.jpg

رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تسهیل روند انتقال دانشجویان دوره دستیاری که در سال‌های تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به کشور سوریه رفته بودند، به دانشگاه‌های داخل کشور خبر داد.

دکتر محمود قاضی خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به چگونگی انتقال دانشجویان ایرانی دوره دستیاری از کشور سوریه به ایران، گفت: در صورتی که دانشجویان طی سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ در وضعیت بحران برای ادامه تحصیل به کشور سوریه رفته‌اند، می‌توانند بدون شرکت در آزمون دستیاری برای انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور اقدام کنند.

وی افزود: این دسته از متقاضیان باید برای تشکیل پرونده به مراکز خدمات آموزشی مراجعه کنند.

قاضی خوانساری در خصوص نحوه ارزشیابی متقاضیان انتقالی از سوریه، اظهار کرد: این دسته از دانشجویان دوره دستیاری در صورتی که تمایل داشته باشند از ترم تحصیلی کنونی خود به دانشگاه‌های داخل منتقل شوند باید ارزشیابی شوند ولی در صورتی که بخواهند از ابتدای دوره دستیاری تحصیل خود را آغاز کنند، دیگر نیاز به ارزشیابی ندارند.

رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: البته متقاضیان باید خود برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۲ داخل کشور اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در قبل این بخشنامه برای دانشجویانی که در سال ۲۰۰۹ به کشور سوریه رفته بودند، اجرایی می‌شد، تصریح کرد: ولی اخیرا این روند انتقال برای دانشجویانی که در سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ رفته بودند، مصوب شده است.

قاضی خوانساری در خاتمه گفت: تاکنون ۱۲ متقاضی برای تشکیل پرونده اقدام کرده‌اند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *