تشخیص پرده بکارت در دختران جوان

روشهای تشخیص وجود پرده ی بکارت

1375414501 1375394535 ooiavugf6i502oe4c2q تشخیص پرده بکارت در دختران جوان

معنای حقیقی از بین رفتن پرده بکارت، از بین رفتن و پاره شدن آن صرفاً به دلیل مقاربت و نزدیکی نیست، چرا که دلایل دیگری در از بین رفتن پرده ی بکارت دخیل هستند که در این مقاله به شرح آن می پردازیم:

تشخیص پارگی:
۱-حالت پره های فرج
معمولاً پره های اطراف مهبل فرج در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند،  به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این پره ها آشکارا دیده می شوند. البته خیلی نمی توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این پره ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنهایی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی های مکرر، باز هم حالت این پره ها بسته است.

۲-شکل مهبل فرج
اگر مهبل فرج، شکل ۷ داشته باشد، می تواند علامت پارگی پرده با دخول آلت تناسلی مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد به ۷ تبدیل می شود.

البته باز هم نمی توان این مورد را نشانه ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتّی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز، با عوامل دیگری چون، حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی کاری،…می تواند باعث ایجاد این حالت ۷ شکل شوند.
پارگی پرده، چه در حین دخول نزدیکی یا عوامل فوق، ممکن است با آسیب دیگر قسمتهای فرج (اطراف مهبل، مجاری ادرار، پوسته ی بین مهبل و معقد) نیز همراه باشد.

۳- دیواره های داخل فرج (گردن رحم)
دیواره ی گردن رحم از قشای برجسته ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم، این برجستگی ها تحلیل و از بین می رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد، عواملی چون، معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز، می تواند این حالت را ایجاد کند.

۴- حالت ارتجاعی پرده بکارت
اگر پرده بکارت حالتی طبیعی داشته باشد، در اثر دخول و مقاربت، پاره می شود، امّا در مقابل، برخی دختران بطور مادرزاد پرده ای حلقوی (قابل ارتجاع، ضخیم و گوشتی دارند)، بنابراین در مقابل دخول، از خود مقاومت نشان می دهد و ممکن است به حالت اول برگردد.

از طرفی حتّی دیده شده است که برخی نیز از بدو تولد، پرده ی بکارت نداشته اند یا در سنین خیلی کم در اثر عواملی غیر از سکس، از بین رفته است. در نتیجه وجود پرده بکارت و توجّه به آن، دلیل قطعی مبنی بر اینکه یک دختر قبل از ازدواج،  نزدیکی داشته است، نیست.

دیگر عوامل از بین رفتن پرده بکارت :
·راه پیدا کردن ذرات پنبه و دستمال زمان قاعدگی به داخل فرج
· ایجاد زخم در اثر بیماری های مختلف، مثل دیفتری
·دویدن و پرش
· پرت شدن روی شیئ تیز یا محکم
·معاینات و ابزار پزشکی
·در اثر خارش شدید مهبل و داخل آن، بوسیله ی خود شخص
· خود ارضایی
·دخول اجسام خارجی
·عمل های جراحی

گاهی اوقات به دلیل عدم صحیح دخول و در نتیجه از بین رفتن ناقص یا شدید پرده بکارت، عوارض ثانویه ای چون، عفونت، خونریزی، زخم مجاری ادرار، زخم داخل رحم(فیبرون)، نازایی و …ایجاد می شود.

عفونت :
برخی از دخترها در رحم خود، میکروبها و قارچ های بالقوه ای دارند که پس از اولین ارتباط نزدیکی فعال می شوند و در نتیجه عفونت ایجاد می شود.

خونریزی شدید:
این حالت به ندرت دیده می شود و در اثر فشار زیاد در هنگام دخول دیده می شود، گاهی اوقات، بعضی پرده های بکارت به دلایلی طی چند مرحله از بین می روند و این خود، موجب خونریزی متعاقب می شود.

جراحت مجاری ادرار:
در مواقعی که طبق توضیح فوق، پرده بکارت طی چند مرحله یا با شدت از بین رود، زخم های مجاری ادرار، پیش می آید.

زخم داخل رحم (فیبرون)
عمل دخول و بردن پرده ی بکارت به تنهایی عامل این زخم نمی باشد، بلکه در صورت باریک بودن گردن و دهانه رحم و دیگر مشکلات دیگر بخشهای مرتبط داخلی رحم، این زخم ها ایجاد می شوند.

نازایی:
اگر عفونت یا زخم های فوق مداوا نشود، به مرور زمان سبب نارسایی ها و در نتیجه اختلال در عملکرد باروری و نازایی می شوند.

تا این لحظه ۱۱نظر ثبت شده
 1. محمدهادی گفت:

  سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم آیا خانمی هست با من ازدواج کن و شرایط مالی من درک کن ۳۰سالمه لیسانس حسابداری دارم مدتی بیکار شدم درآمد ندارم پس اندازی ندارم و کسی ضامنم نمیشه وام بگیرم کار ازاد راه بندازم،سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸_اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

 2. Bahar گفت:

  سلام ببخشید اگر پرده پاره بشه پشتش خالی و سیاهه یا گوشیتی

 3. زهرا رضایی گفت:

  با سلام به دختران پاک ایران زمین . من زهرا رضایی هستم فارغ التحصیل دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی گرایش بهداشت زنان.
  میتونید سوالتتون جنسی و بهداشتی خودتون رو بصورت خصوصی با ایمیل زیر با من در میان بزارید:
  Zahra.rezaiy1990@gmail.com

  • yalda گفت:

   سلام من وقتی بچه بودم چندین بار انگشت خود را داخل آلت خود نمودم واز پرده بکارت چیزی نمفهمیدم الان میترسم که پردم بکارتم پاره شده باشد یعنی امکان صد در صد پاره شدن پرده بکارت است؟

 4. دکتر ماما گفت:

  درود بر دختران امروز همسران فردا مادران آینده

 5. مینا گفت:

  سلام هرچقدر تحقیق کردم و عکس دیدم باز هم نفهمیدم دقیقا پرده کجاست!وقتی بچه بودم چند بار دست مو داخل فرو بردم و یکبار کمی درد حس کردم و یه لکه خیلی کمرنگ روی لباسم افتاد الان نمیدونم چکار کنم راستش اصلا روم نمیشه بدم دکتر و بگم معاینه کنه خیلی خجالت میکشم و میترسم.باید چجوری بفهمم؟

 6. مهدیس گفت:

  سلام.ایا مالش باعث از بین رفتن پرده میشود؟؟

 7. sanaz گفت:

  سلام شنیدم اقایون هم روی قسمت اسفنجی التشون پرده دارند میشه در مورد باکرگی اقایون هم بگید یا چه جوری تشخیص داده می شود خیلی نگرانم شوهرم باکره نباشه لطفا سریعتر بگید اگه نباشه ازدواج نمیکنم برام خیلی مهمه

 8. صبا گفت:

  سلام شنیدم اقایون هم روی قسمت اسفنجی التشون پرده دارند میشه در مورد باکرگی اقایون هم بگید یا چه جوری تشخیص داده می شود خیلی نگرانم شوهرم باکره نباشه لطفا سریعتر بگید اگه نباشه ازدواج نمیکنم برام خیلی مهمه

 9. ناشناس گفت:

  خیر
  خیر

 10. ...... گفت:

  سوال داشتم :آیا اگر فردی در سن ۱۲ یا ۱۳ با ۱۴ سالگی پرده بکارت خود را از دست داده باشد ، آیا پرده اون تا سن ۱۸ یا ۱۹ سالگی ترمیم میشود؟
  سوال دوم : آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت میشود؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ