تصادف هولناک در حاشیه رزمایش ترافیکی پلیس!

۲۴م اسفند ،

تصادف هولناک در حاشیه رزمایش ترافیکی پلیس!

صبح امروز در شرایطی که رزمایش پلیس برائ کاهش تصادفات جاده‌ای در نوروز در جریان بود، تصادفی در محل برگزاری رزمایش به وقوع پیوست که فارغ از پیش داوری دربارهٔ سبب وقوع آن، قطعا نکات قابل طرح بسیاری در بطن آن نهفته است!

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از تایناک، صبح امروز، در حاشیه رزمایش بزرگ ترافیکی ۹۲، در اثر برخورد یک دستگاه سمند با خودروی ۲۰۶ متوقف شده توسط پلیس، خودروی ۲۰۶ ناگهان با صدای انفجاری آتش گرفت تا تصویری رقم بخورد که دست کم با اهداف رزمایش برگزار شده چندان هم‌خوانی نداشت.

این اتفاق که در مجاورت محل رزمایش، در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی (ره) به وقوع پیوست، خوش بختانه تلفات جانی برجای نگذاشت و تنها سرنشینان خودروی سمند در آن کمی دچار خراشیدگی و کوفتگی شدند.

یکی از حاضرین در محل دربارهٔ چگونگی وقوع این اتفاق به خبرنگار ما گفت: در حالی که پلیس راهور خودروی ۲۰۶ را به سبب نبستن کمربند ایمنی متوقف کرده و راننده متخلف در کنار افسر راهنمایی و رانندگی حضور داشت، خودروی سمند سفید رنگ که ظاهرا دید خوبی به صحنه نداشت، با شدت هر چه تمام‌تر به ۲۰۶ متوقف شده برخورد کرد و سبب شد تا ۲۰۶ به جلو رانده شده و منفجر شود.

وی می‌افزاید: خوش‌بختانه همه سرنشینان سمند کمربند ایمنی خود را بسته بودند وگرنه معلوم نبود چه بلایی بر سر راننده و همسر و فرزندان وی بیاید چراکه شدت برخورد بسیار بسیار بود. اگر سرنشینان این خودرو و حتی فرزندان راننده که در صندلی عقب نشسته بودند، بستن کمربند ایمنی را فراموش می‌کردند، قطعا ممکن بود با چنین برخوردی حتی به خارج پرتاب شوند.

وی که به مانند سایر تماشاچیان لحظه تصادف از آتش گرفتن ۲۰۶ شوکه شده، می‌گوید: آتش نشانی مستقر در ایستگاه حرم به سرعت خود را به صحنه تصادف رساند و با مهار آتش، مانع از گسترده‌تر شدن ابعاد تصادف شد. اما هنوز نمی‌دانیم چرا به ناگهان خودرو منفجر شد و آتش گرفت؛ قطعا این اتفاق خوبی از نظر ایمنی برائ خودرو نیست!

شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که ظاهرا محلی که ماموران راهنمایی و رانندگی برائ بررسی تخلفات رانندگان انتخاب کرده بودند، منطقه مناسبی نبوده و چه بسا همین انتخاب نا‌مناسب در شکل گیری این اتفاق هولناک تاثیر گذار بوده است؛ نکته نغزی که با توقف خودرو در منطقه نامناسب توسط راننده ۲۰۶، بی‌توجهی ماموری که دستور توقف صادر کرده و در کنار رعایت نکردن سرعت مطمئنه توسط راننده سمند، منجر به اتفاق‌ای شده که در کنار زشتی‌های آن، رعایت ایمنی توسط سرنشینان سمند و بستن کمربند ایمنی، فرجام ماجرا را به گونه دیگری رقم زده است.

گفتنی است، رزمایش بزرگ ترافیکی ۹۲، صبح امروز با هدف ارتقای نظم و انضباط ترافیکی، تامین ایمنی و سلامتی سفرهای نوروزی و کاهش سوانح حوادث رانندگی با حضور فرمانده انتظامی نیروی انتظامی، رئیس پلیس راهور کشور و مسئولان دستگاه‌های دخیل در امر ترافیک برگزار شد.

پنجشنبه ۲۴ اسفند   ۲۲:۵۶

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *