تصاویری بسیار زیبا از غروب خورشید در چند نقطه جهان

۲۹م دیماه ،

بر اثر شکست نور در هواکره، مسیر پرتوهای خورشید در حال فرورفتن به‌شدت در نزدیکی افق منحرف می‌شوند، تا آنجا کە در حالی کە قرص خورشید نزدیک به یک قطر در زیر افق قرار دارد، سبب غروب نجومی ظاهری می‌گردد.

غروب، یکی از زیباترین دیدنی های جهان است اگر آدمی به خورشید نگاه کند!

به گزارش ممتازنیوز، تکنیسینی آلمانی به نام Edgar Moskopp طی سه سال کشورهای بسیاری از شرق و غرب عالم را دید تا زیبایی غروب خورشید را ببیند و از آن عکس بگیرد. گزیده تصاویر او را می بینیم:

 

غروب، ناپدیدشدن روزانهٔ خورشید در زیر افق در نتیجهٔ چرخش زمین و دیگر سیاره‌های منظومه خورشیدی است. شرایط جوی ایجاد شده بر اثر فرورفتن خورشید، کە پیش و پس از ناپدیدشدنش در زیر افق روی می‌دهد نیز عموماً غروب گفته می‌شود.

زمان غروب در نجوم به عنوان لحظه‌ای تعریف می‌شود کە لبهٔ بالایی قرص خورشید در زیر افق در غرب ناپدید می‌شود. بر اثر شکست نور در هواکره، مسیر پرتوهای خورشید در حال فرورفتن به‌شدت در نزدیکی افق منحرف می‌شوند، تا آنجا کە در حالی کە قرص خورشید نزدیک به یک قطر در زیر افق قرار دارد، سبب غروب نجومی ظاهری می‌گردد. غروب را نباید با گرگ‌ومیش اشتباه گرفت، کە لحظهٔ دربرگیری تاریکی در هنگامی است کە خورشید در حدود ۱۸ درجه در زیر افق قرار دارد. دورهٔ زمانی بین غروب نجومی و گرگ‌ومیش، شفق نامیده می‌شود.( منبع: ویکی پدیا)


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *