تصمیم دربارهٔ حمله به ایران تا پایان سال ۲۰۱۳

۲۱اردیبهشت،

یکی از محرم ترین اشخاص نزدیک به بنیامین نتانیاهو اول وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تصمیم نهایی اسراییل برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران در سال ۲۰۱۳ گرفته خواهد شد. عصر ایران

ممتازنیوز: یکی از محرم ترین اشخاص نزدیک به بنیامین نتانیاهو اول وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تصمیم نهایی اسراییل برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران در سال ۲۰۱۳ گرفته خواهد شد.

 روزنامه ” اسراییل هایوم” نوشت، زاچی هانگبی رییس سابق کمیته روابط خارجی پارلمان اسراییل (کنست) و یکی از نزدیک ترین مشاوران سیاسی نتانیاهو در سخنرانی روز پنج شنبه خود در موسسه مطالعات خاور نزدیک در واشنگتن گفت : تصمیم برای حمله به ایران تا پایان سال ۲۰۱۳ گرفته خواهد شد و به سال ۲۰۱۴ موکول نخواهد شد.

وی گفت :” از نظر من اسراییل سرنوشت خود را به دستان آمریکا نخواهد داد و تصمیم به حمله به ایران تا پایان سال جاری میلادی اتخاذ خواهد شد و به سال بعد موکول نخواهد شد.”

این مقام رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه لحظات بسیار حساس است و ایران روز به روز به خط قرمز اسراییل نزدیک تر می گردد گفت که مساله تعیین کننده برای تصمیم گیری اسراییل به منظور حمله به ایران میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران خواهد بود، اگر این میزان به اندازه ساختن یک بمب اتمی باشد ، از نظر اسراییل ایران خط قرمز را عبور کرده است.

هانگبی افزود:” ما داریم به لحظات سرنوشت سازی نزدیک می شویم که طرف های اصلی و بازیگران مهم باید تصمیم خود را (برای جنگ یا مصالحه) بگیرند.”

هانگبی افزود:” بحث کردن بر سر این مساله که آیا ایران پیشتر خط قرمز اسراییل را رد کرده است یا نه اهمیت بسیاری ندارد، چون امسال باید تصمیم نهایی گرفته شود ؛ نه بعد از سال ۲۰۱۴٫”

هانگبی با اشاره به اینکه در دو سال قبل دولت اوباما شدید ترین فشارهای تحریمی را علیه ایران به مورد اجرا گذاشته ، افزود :اما هیچ نشانه ای از اینکه این فشارها منجر به تغییر سیاست و رویکرد دولت ایران شده باشد، وجود ندارد.

وی افزود:”ما داریم به نقطه غیر قابل بازگشت در برنامه هسته ای ایران نزدیک می شویم و باید امسال یا حداکثر تا آغاز سال ۲۰۱۴  تصمیم نهایی گرفته شود.”

هانگبی با اشاره به نادرست بودن بعضی تحلیل ها مبنی بر تغییر سیاست های هسته ای ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری ، گفت در ایران سیاست های استراتژیک از سوی رهبری نظام اتخاذ می گردد و انتخابات و رییس جمهور آینده تاثیری  در برنامه هسته ای ایران نخواهد داشت.

هانگبی در ادامه افزود که تل آویو نمی تواند آینده امنیت خود را به دیگران بسپارد ، حتی اگر آن دیگری نزدیک ترین متحد یعنی آمریکا باشد.


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ