تصویب شیوه‌نامه تبلیغات ریاست جمهوری

۲۳اردیبهشت،

وزیر کشور از تصویب شیوه نامه تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هیئت اجرایی مرکزی انتخابات خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از تسنیم، مصطفی محمدنجار رئیس هیئت اجرایی مرکزی انتخابات پس از سومین جلسه این هیئت با اشاره به تصویب شیوه نامه تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، گفت: در این جلسه شیوه نامه و دستورالعمل تبلیغات نامزدها که مربوط به موضوع محتوای برنامه‌های تهیه شده در صدا و سیما و امکانات دولتی برای نامزدهاست به تصویب رسید.

وزیر کشور گفت: بخشی از این شیوه‌نامه مربوط به امکانات دولتی است که باید به شکل عادلانه و برابر در اختیار نامزدهای ریاست جمهوری قرار بگیرد که مفاد و بخشی از اصلاحات این شیوه نامه پس از بررسی در جلسه هیئت اجرایی مرکزی انتخابات تصویب شد.

نجار افزود: در این جلسه همچنین شیوه‌نامه روش کار هیئت اجرایی مرکزی انتخابات مطرح و پس از بررسی مقرر شد گفت‌وگوها در این باره در جلسات بعدی این هیئت ادامه یابد.

وزیر کشور گفت: براساس تبصره ۹ماده۳۱ اصلاحیه قانون انتخابات وزیر کشور می‌تواند با اطلاع هیئت اجرایی، هیئت های بازرسی را در استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها تشکیل دهد و بازرسان ویژه را به سراسر کشور اعزام کند که گزارش این اقدامات نیز به اطلاع هیئت اجرایی مرکزی انتخابات رسید و مقرر شد این هیئت‌های بازرسی و بازرسان ویژه کارشان را آغاز کنند.

نجار همچنین افزود: در ابتدای جلسه هیئت اجرایی مرکزی انتخابات گزارشی از فرآیند نام‌نویسی داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ارائه شد.

محمدنجار گفت: همچنین در این جلسه وزارت کشور آمادگی کاملش را برای برگزاری دیگر مراحل اجرایی انتخابات اعلام کرد و اعضای هیئت اجرایی مرکزی انتخابات نیز از تلاش‌های وزارت کشور قدردانی کردند.

رییس هیات اجرایی مرکزی انتخابات بر التزام داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و هوادارانشان به قانون تاکید کرد.

وی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خواست پیش از زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی از هر کاری که شائبه تبلیغات دارد، بپرهیزند و در زمان قانونی، به نحو احسن فعالیت تبلیغاتی کنند تا مردم بتوانند مقایسه و انتخاب کنند به ویژه آن که تبلیغات برای ارتقای شور انتخاباتی لازم است.

وزیر کشور گفت: طبق قانون، اسامی داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری به شورای نگهبان ارسال شده و این شورا در حال بررسی صلاحیت آنان است.

محمد نجار افزود: پنج روز فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری است و ممکن است مدت بررسی صلاحیت آنان پنج روز دیگر نیز تمدید شود.

وی گفت: پس از آن که نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان را از شورای نگهبان دریافت کنیم، نتایج را برای آگاهی داوطلبان منتشر می‌کنیم و پس از این مرحله، تبلیغات نامزدها آغاز می‌شود.


مشرق
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ